Садівники Закарпаття втратили врожай ранніх абрикосів та персиків

 Садівники Закарпаття втратили врожай ранніх абрикосів та персиків

У Закарпатській області березневі заморозки повністю знищили майбутній урожай ранніх абрикосів та персиків. Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрій Лесьо.

“В останні дні березня на Закарпатті були заморозки на поверхні ґрунту та в повітрі інтенсивністю 3-9 градусів. Заморозки в повітрі виявились згубними для ранньоквітучих плодових (абрикос, персик), які в цей час перебували у фазах утворення бутонів-цвітіння, і повністю знищили майбутній урожай.” – зазначив Юрій Лесьо.

Також чиновник зазначив, що для більшості інших сільськогосподарських рослин заморозки критичними не були, оскільки рослини перебували у фазах початкового розвитку.

Раніше директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва прогнозувала, що мінусові температури в Україні, які спостерігалися на початку квітня практично по всій країні, можуть привести до втрати до 80% врожаю кісточкових культур і до 50% – ягідних культур.

“Абрикос і інші кісточкові культури (персик, черешня і навіть деякі сорти сливи) зацвіли раніше звичайних термінів внаслідок високої температура повітря в березні. Проте з кінця березня повернулися нічні заморозки, які були згубними для квітів кісточкових культур, адже абсолютна більшість садівників України як і раніше не мають сучасних систем захисту від заморозків.

Крім того, холодна погода під час цвітіння перешкоджала запиленню садів бджолами, від чого значною мірою залежить хороший урожай кісточкових культур і їх якість”, – сказала Катерина Звєрєва.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар