Садівники втратять мінімум $100 млн. через падіння цін на яблука, – думка експерта

Українські садівники отримають цього року значні збитки через подіння цін на яблука. Заробити на них зможуть тільки збиральники та переробники. Про це у інтерв`ю EastFruit заявив директор ТОВ “Дельтафрут” Антон Рубан.

За його словами, цьогорічні збитки у його господарстві будуть не один мільйон гривень. У той же час, втрати всіх виробників в галузі будуть в цьому році мінімум 100 млн доларів. “Вартість так званого технічного яблука – гривня, а на свіжий ринок сортове яблуко виробники продають по 3 грн з ПДВ. При цьому собівартість виробництва яблук не може бути нижче 3 грн/кг”, – сказав власник саду.

Так, за його інформацією у минулому році ціна дизпалива була 21 грн/літр, зараз на 10 грн дорожче, ЗЗР прив`язані до курсу валюти і теж дорожчають періодично, мінеральні добрива подорожчали на 40-50%, зарплати людей теж зросли.

“Тільки за збір яблук з землі потрібно заплатити мінімум 30-40 копійок за кілограм. Плюс до цього яблука потрібно транспортувати до пункту прийому, а це знову-таки витрати – зарплата трактористів, паливо і деталі. Ось і виходить, що тільки збір яблук сьогодні буде коштувати підприємству мінімум гривню за кілограм, і його ж ми «даруємо» переробнику”- бідкається господар.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар