S-Fruit Transformation 2019 – про ягідні перспективи «від А до Я»

 S-Fruit Transformation 2019 – про ягідні перспективи «від А до Я»

З 2 по 4 квітня Київ став осередком інновацій та досвіду у сфері плодово-ягідного бізнесу, адже тут відбувся міжнародний форум «S-Fruit Transformation», присвячений ланцюгам доданої вартості ягідних та кісточкових культур. Організатор проекту – Асоціація «Ягідництво України» – створила унікальну міжнародну платформу та зібрала виробників, переробників, трейдерів, рітейлерів, незалежних експертів та інших операторів плодово-ягідного бізнесу з України, Нідерландів, Франції, Болгарії, Бельгії, Італії, Німеччини, Чехії, Швеції, Таджикистану, Білорусі, Молдови, Латвії, Литви, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану та інших країн, для того, щоб розширити горизонти власного бізнесу для ягідників України, і разом створити професійне коло для спілкування та розвитку плодово-ягідного сектору.

Ділитися досвідом, обговорювати проблеми та перспективи галузі, отримувати знання з’їхалися понад 300 учасників – це і експерти ринку, досвідчені ягідники та новачки у цьому бізнесі, виробники садивного матеріалу, технологій та техніки, засобів захисту та живлення рослин, трейдери. Центральними темами стали успішне ягідництво, способи переробки ягід та експорт продукції. Традиційно відбулися масштабна виставка європейських і українських компаній, презентація продуктів і техніки для ягідної галузі.
У своєму виступі, президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна розповіла про основні тенденції на ринку ягід та закликала виробників ягід робити особливий акцент на маркетингу, пошуку оригінальних рішень та ніш преміум-сегменту.

ДИВИТИСЬ ФОТО З ФОРУМУ ТУТ

«Споживання ягід у світі продовжує демонструвати зростання, одночасно, підходи покупців до вибору продукту також активно змінюються. На даний момент вони вже хочуть купувати не тільки смачну і корисну ягоду, а й красиву, зручну та оригінальну продукцію, тобто – емоції. Тому провідні виробники ягід на даний момент роблять особливий акцент на пошуку оригінальних рішень та ніш преміум-сегменту», – зауважила експерт.

Крім того, Ірина Кухтіна зазначила, що чимало уваги сьогодні приділяється і дитячому здоровому харчуванню В результаті, активно зростає пропозиція різного роду перероблених фруктів і ягід, наприклад, пастили, які не тільки до смаку малюкам, але й є чудовою альтернативою традиційним ласощам.
Як зазначила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, за результатами 2018 року в Україні вирощено 132,9 тис. тонн ягід в усіх категоріях господарств, з яких лише 15,3 тис. тонн – сільськогосподарськими підприємствами. Найбільшу частку зібраних ягід становлять суниця, якої вирощено 62,3 тис. тонн, малина – 35,6 тис. тонн та смородина – 29,6 тис. тонн. Крім того у міністерстві відзначають ріст експорту українських свіжих та заморожених ягід.

«За останні чотири роки експорт збільшився майже в п’ять разів, а саме з 4,5 тис. тонн до 23,5 тис. тонн. Українські свіжі ягоди експортуються до Білорусі, Польщі, Молдови, Великої Британії та Нідерландів, а найбільшими споживачами заморожених ягід стали країни ЄС», – зазначила Ольга Трофімцева. – За результатами 2018 року валовий збір українських органічних ягід становив понад 3,3 тис. тонн. Загальна площа земель, що знаходиться під виробництвом органічних ягід в Україні, склала 737,82 га. Сьогодні маємо понад 90 виробників органічних ягід, близько 20 експортерів органічних дикорослих ягід та 8 експортерів культивованих ягід, – це малина і суниця», – відмітила в.о. міністра.

ДИВИТИСЬ ФОТО З ФОРУМУ ТУТ

В ході форуму Ольга Трофімцева наголосила, що державна підтримка сектору показала себе минулого року досить ефективно. Наприклад, компенсацією вартості садивного матеріалу в 2018 році скористалися 167 суб’єктів господарювання, які заклали 3 690 га плодово-ягідних культур, з них 902 га ягідників. Тобто, 96% ягідних насаджень були закладені завдяки державній підтримці. На поточний 2019 рік цією бюджетною програмою для компенсації витрат суб’єктів господарювання у садівництві передбачено 400 млн грн. Крім того, Мінагрополітики активно реагує й на запити галузі при формуванні програм державної підтримки. Зокрема, зараз фахівці Мінагрополітики працюють над врегулюванням питання відшкодування сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, які займаються плодово-ягідною діяльністю, вартості придбаного холодильного обладнання іноземного виробництва.

Програма форуму S-Fruit Transformation 2019 формувалася за принципом відбору найактуальніших тем, які допоможуть створити максимально повну модель успішного бізнесу, заснованого на ягодах. З вражаюче цікавими доповідями виступили Каролін Спаанс, радник з питань сільського господарства при Посольстві Нідерландів в Україні, Дмитро Миколаїв, Менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), Алекс Тіерманн, Почесний Консул України в Республіці Чилі та Президент Українсько-Чилійській Палати Торгівлі та туризму, Володимир Печко, Голова Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ».

Зі спеціальними дослідженнями виступив десант іноземних представників відомих компаній та міжнародних асоціацій: Rabobank (Нідерланди), Tradin Organic (Нідерланди), PhD, ECTAP (Таджикістан), РІО Агро (Болгарія), Міжнародна асоціація чорної смородини (IBA, Франція), Polko Group (Польща), DEPA-Fruit bvba (Бельгія), PLANTIN (Польща), INFIA (Італія), VOEN Vöhringer GmbH & Co. KG ( Німеччина), EFT GROUР, Haygrove (Польща), INCOOLS Engineering (Чехія), PIGO Food Processing Machinery (Італія), OctoFrost Group (Швеція), Науково-дослідний інститут садівництва, Скерневице (Польща), Primozone Production AB (Швеція), Optimum Sorting (Нідерланди), Elifab Solutions (Іспанія), Tradin Organic (Нідерланди), VOEN Vöhringer (Німеччина).

Не оминули увагою масштабний захід і українські учасники ягідного ринку: «Розетта Агро», «Аграна Фрут», «Syngenta», ФГ «Прайм-Фрут», «Самміт – Агро Юкрейн», «Науково-виробничий Центру «Інвітро плант», «Fresh Forward», «Евкаліпт Р», «Сторекс Україна», MAS Systems, Київський КБК, «Офіс просування Експорту», «COIN», оптовий ринок «Шувар», «Глобал Сертиф Груп», «Долина Агро», «MAS Systems».
Учасники заходу протягом першого дня працювали паралельно на 4 сценах: головна сцена з основними світовими тенденціями і три технологічні сцени – Ферма, Завод і Ринок з новинками, інноваціями і технологіями з вирощування, переробки і продажу ягід і ягідної продукції.

ДИВИТИСЬ ФОТО З ФОРУМУ ТУТ

«Цей форум проводився вперше і наша компанія з радістю долучилась. Організація, виступи – все на високому рівні, дуже професійно та цікаво. Думаю, що вже наступного року ще більше компаній та учасників зацікавиться у тому, щоб долучитись до цього заходу, приїде ще більше виробників ягідної продукції, щоб побачити нові розробки для сільського господарства. Адже саме технології, які ми впроваджуємо у виробництві, являються інноваційними та дуже вигідними для галузі. А завдяки таким форумам інформація розповсюджується швидко та знаходить своїх потенційних клієнтів», – зауважив представник компанії «RioAgro» Свілен Мілев.

Наступні два дні форуму учасники заходу провели у бізнес-турах. На власні очі усі охочі могли побачити, як працює передове українське підприємство із заморожування ягід, фруктів і овочів – «Смілянська Хлодня», а також відвідали інтенсивний черешневий сад на підщепі ВСЛ-2 у господарстві Маценка Олександра Васильовича, де познайомилися з технологіями формування черешні за методом UFO та KGB.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар