Результати благодійного пивного фестивалю на підтримку Куп’янської солодовні «Бел-Гер» за ініціативою пивоварні MOVA

 Результати благодійного пивного фестивалю на підтримку Куп’янської солодовні «Бел-Гер» за ініціативою пивоварні MOVA

Дніпровська пивоварня MOVA brewing co. взяла на себе ініціативу допомогти Куп’янській солодовні «Бел-Гер», яка перебуває в зоні бойових дій і через це вимушено припинила своє виробництво. З цією метою пивоварня організувала благодійний фестиваль, що відбувся у травні у Дніпрі. У результаті вдалося зібрати 100 тис. грн. У фестивалі взяли участь пивоварні зі всієї України, серед яких – Volta brewery (Київ), Litopys (Київ), MuzaBrew(Львів), VarVar Brew (Київ), Hoppy Hog (Одеса), Underwood Brewery (Київ), Sho Brewery (Миколаїв), Kyiv Local brewery (Київ), Beermaster (Київ).

– З солодовнею «Бел-Гер» ми знайомі давно. Раніше замовляли в них світлий ячмінний солод. Ідея допомогти солодовні з’явилася сама собою: після дружньої телефонної розмови з власником вирішив, що було б непогано допомогти друзям. Хлопці перебувають на самісінькій лінії фронту та вимушено припинили своє виробництво, – розповідає головний пивовар MOVA Brewing.Со Богдан ТОЧКА.

Компанія «Бел-Гер» – давні партнери медіагрупи «Технології та Інновації» – має понад 100-річну історію. Це єдине виробництво в країні, обладнане унікальними механізмами, що зберегло класичну технологію солодорощення та ручні процеси на найважливіших етапах. Тому «Бел-Гер» має можливість виробляти будь-який сорт солоду з різними властивостями та кольором і, що особливо важливо для крафтових пивоварів, навіть у маленьких обсягах. Тут виготовляють ексклюзивні солоди за німецькими та бельгійськими аналогами, єдиним «обмеженням» для майстерності й досвіду технологів можуть стати тільки побажання замовника. Почавши свою діяльність, як Куп’янський пивоварний завод у 1905 році, сьогодні солодовня йде в ногу з крафтовими пивоварами, допомагаючи їм створювати шедеври справжнього ремісничого пива.

Майже весь 2022 рік для компанії «Бел-Гер» минув у повній окупації. Зв’язку практично не було. Щоб вирішити нагальні питання, доводилося виїжджати в поле і «ловити» зв’язок, розповідає комерційний директор солодовні Антон ЛАВРІНОВ.

– Хоча Куп’янськ звільнили у жовтні 2022 року, місто продовжують інтенсивно обстрілювати й зараз. Так, нещодавно (на момент запису інтерв’ю – ред.) було руйнівне влучення. Центр міста зруйнований. Людей майже немає. Деякі з наших працівників евакуювалися за кордон. Ми не працюємо з початку повномасштабного вторгнення. Це й небезпечно, та ще і немає стабільного електро- та газопостачання. Основні наші виробничі потужності вціліли. Але є багато втрат з-поміж невеликого обладнання, оргтехніки тощо. Запаси продукції, які вціліли, після деокупації доставили на зберігання нашим колегам-пивоварам. Але щоб підрахувати всі збитки, треба щоб повноцінно працювала бухгалтерія, – ділиться Антон Лаврінов.

Для відновлення виробництва треба велика сума грошей. От пивоварна спільнота й допомогла солодовні, зібравши 100 тис. грн.

– Саме таку суму нам вдалось зібрати для наших друзів із солодовні завдяки пивоварам, яких ми зібрали з усіх куточків України. Схід, захід, північ та південь об’єдналися заради однієї мети – допомогти. Хлопці привезли як вже відомі, так і нові експериментальні сорти крафтового пива. Звісно ж, пивоварня MOVA не залишилась осторонь і зварила 6 сортів до благодійного фесту, – каже Богдан Точка.

Більше інформації про благодійний фестиваль читайте в журналі «Напої & Пиво. Технології та Інновації» № 2, який скоро вийде друком.

Це буде ексклюзивне видання, друкований спецвипуск до ХІ Форуму пивоварів дистиляторів та виробників напоїв, що відбудеться 7 вересня у Львові, у ресторані-пивоварні «Старгород».

Читайте також:
Пивоваріння в Україні: що і як? Обговорять учасники ХІ Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті