Рада ухвалила законопроект №6693, що дерегулює ліцензію на виробництво вина, за основу

 Рада ухвалила законопроект №6693, що дерегулює ліцензію на виробництво вина, за основу

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді України Проект Закону України №6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» прийняти за основу та в цілому як Закон.

Наступний крок – винесення на голосування у сесійній залі парламенту.

Нагадаємо, Проект Закону України № 6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції  для малих виробництв виноробної продукції з метою виведення їх із тіні» передбачає спрощену процедуру для малих виробництв виноробної продукції на основі декларативного принципу. Після прийняття цієї законодавчої ініціативи винороби, які виготовляють вино із власного винограду, зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації. Цей проект націлений на подальше скасування надмірної зарегульованості виноробного бізнесу, зокрема отримання ліцензії на виробництво, для одержання якої зараз необхідно мати до 160 дозвільних документів.

У разі його прийняття надходження до державного та місцевих бюджетів збільшаться на 26 млн грн. тільки від ПДВ і зборів із продажів. Також винороби позбудуться необхідності отримувати 160 дозвільних документів для отримання ліцензії. Крім того, очікуються детінізація та легалізація виробництва виноробної продукції та медових напоїв малими виробниками, створення ринку контролю над якістю, зростання експорту, розвиток винного туризму в Україні, офіційне збільшення робочих місць у сільській місцевості. Проект закону, ініціаторами якого у Верховній Раді стали одразу 20 депутатів, презентували у ТПП України 13 липня 2017 року на круглому столі «Законодавчі зміни для малих виноробів – крок за кроком рухаємося далі».

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар