Професійний дегустаційний конкурс Favorite Food&Drinks масштабується і вже оголосив нові дати
ПИВОВАРНЯ «УМАНЬПИВО»: ЯК ВІДОМИЙ БРЕНД ІЗ 150-РІЧНОЮ ІСТОРІЄЮ ПОЄДНУЄ ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ В ПИВОВАРІННІ
Небагато сучасних українських пивоварень можуть похвалитися своєю 150-річною історією. Попри різні події, які спіткали нашу країну за цей час, компанія «Уманьпиво» вже з 1878 року не лише пише свою історію, а й удосконалюється, розвивається та зростає. Пивоварня створює натуральний продукт за спеціальними українськими та німецькими рецептами. Важливо, що пивоварний ячмінь вирощується на власних полях, а солод виготовляється на власній солодовні. До речі, «Уманьпиво» – це перша пивоварня в Україні, яка варить пиво на сонячній енергії! Тож детальніше про роботу пивоварні «Уманьпиво» та подальші плани підприємства розповіли СЕО компанії Ігор КИСІЛЬ та директор з виробництва Станіслав ОМЕЛЬЧУК.
Робота в сучасних реаліях: війна, виклики та потреба в розвитку
Серйозним викликом для роботи пивоварні став початок повномасштабної війни.
– Так, на початку повномасштабної війни був заборонений продаж алкоголю. Робота пивоварні повністю зупинилася. Та через певний період почали з’являтися запити від споживачів, благодійних організацій, військових щодо виробництва води питної та безалкогольної продукції. І ми відновили роботу, – зазначив СЕО компанії «Уманьпиво» Ігор Кисіль.
Коли продаж алкоголю був знову дозволений, підприємство зіштовхнулося з такими проблемами, як брак сировини, скляної тари, пластикової преформи, перебої з постачанням з-за кордону. Пізніше з’явилися інші проблеми: масштабні руйнування енергетичної сфери спровокували проблеми з електропостачанням. Підприємство мало можливість працювати на дизельному генераторі, але не повноцінно. Дуже допомагала наша власна сонячна станція, яка в пікові години генерувала 750 кВт/год.
– Як і іншим підприємствам країни, нам доводилося працювати в напруженому режимі. Ми розуміли, що повинні забезпечувати продукцією споживачів, а тому працювали лише в нічні зміни, коли постачання електроенергії було стабільнішим та щоб зменшити навантаження на енергосистему країни вдень. Пізніше ми вже придбали більш потужні дизельні генератори, і зараз працюємо безперебійно, – зазначив Ігор Кисіль.
Крім того, чи не найактуальніша проблема для всіх бізнесів зараз – це брак кадрів. Адже чимало людей виїхали за кордон, багато долучилися до лав Збройних сил України.
Також в умовах війни змінився і пивний ринок України, але зараз, за словами СЕО компанії «Уманьпиво», багато дистрибуційних компаній, а також національні та регіональні мережі уже повертаються до довоєнних умов співпраці, проте постачальники сировини та пакувальних матеріалів для пивоварних заводів не поспішають переходити на довоєнні умови роботи:
– Ринок диктує свої умови, але ж війна досі триває, досі є проблеми з електропостачанням, значно подорожчала сировина, внаслідок чого собівартість пива дуже зросла. Але це нікого не цікавить, і весь цей тягар додаткових витрат лягає на пивоварні, тому нам доводиться оптимізувати процеси, запроваджувати більш енергоефективні альтернативні технології, щоб виготовляти продукцію високоякісною та конкурентоспроможною.
Пиво від пивоварні «Уманьпиво» можна придбати не лише в Україні, а й за кордоном, адже воно експортується до низки країн світу. Це, зокрема, Молдова, Польща, США, Грузія, Велика Британія, Швеція, Литва, Латвія, Естонія. До початку повномасштабної війни пивоварня «Уманьпиво» була представлена навіть у Китаї!
Розвиток і модернізація – понад усе!
Попри складний період, компанія «Уманьпиво» впроваджує нові технології в галузі пивоваріння та безалкогольних напоїв, купує нове та модернізує наявне обладнання. За останні роки на підприємстві запустили фільтраційне відділення, модернізували дріжджове відділення та відділення ЦКТ, встановили паровий котел на пелетах, щоб мати альтернативне джерело енергії, а також повністю оновили процес водопідготовлення.
Крім того, зараз відбувається модернізація варильного порядку, але основний проєкт, на якому зараз зосереджене підприємство, полягає в тому, щоб перейти на альтернативні джерела електропостачання й отримати повну енергонезалежність. До речі, модернізацію обладнання пивоварні та технологій виготовлення пива контролюють німецькі пивовари, надаючи свої рекомендації та поради.
– Така співпраця з німецькими пивоварами в нас налагоджена давно. Але, звичайно, зараз ми не можемо говорити про той повноцінний аудит – фактичний приїзд німецьких спеціалістів на пивоварню. Зараз ця співпраця через об’єктивні причини підтримується переважно в режимі онлайн, – зазначив Ігор Кисіль.
Загалом модернізація пивоварні ніколи не припиняється, завдяки курсу на постійне вдосконалення та розвиток щороку впроваджуються більш продуктивні та сучасні технології. Так, зараз на пивоварні працює устаткування від світових лідерів з виробництва обладнання для пивоварної галузі.
– Це, звичайно, такі виробники, як GEA, Centec, Alfa Laval, Ziemann Holvrieka, Steinecker, M&L Consulting, обладнання яких бере участь у виготовленні продукції. У нас встановлене обладнання для розливу від Krones, KHS та Vipoll, устаткування для підготовлення води від Eurowater та інші. Але ми співпрацюємо не лише з іноземними виробниками. Так, для зберігання пивоварного солоду ми використовуємо силосну систему від «Карлівського машинобудівного заводу», – наголосив Станіслав Омельчук.
Основні принципи виробництва пива від «Уманьпиво»
Пивоварня «Уманьпиво» беззаперечно дотримується Райнгайтсґеботу, тобто німецького закону про чистоту пива від 1516 року, який регламентує використання інгредієнтів і дозволяє використовувати для виробництва пива лише воду, солод, хміль, а також дріжджі.
– До речі, дріжджі ми купуємо у німецькому банку дріжджів Hefebank Weihenstephan і використовуємо їх для основних своїх сортів пива, які займають найбільший відсоток у нашому асортименті. Натомість для спеціальних сортів ми можемо використовувати й сухі дріжджі іншої раси – бельгійські та американські. Ще один важливий принцип – використання натуральної сировини. Хоча через це можуть виникати й додаткові проблеми, пов’язані з її вартістю, меншою стійкістю у процесі зберігання, адже вона може змінювати свої властивості. Ми дотримуємося тих принципів, які впроваджені на пивоварні ще з 2008 року, відколи ми почали працювати з німецькими спеціалістами, і не змінюємо їх, – розповів Станіслав Омельчук.
Асортимент пива пивоварні зараз складається з кількох лінійок. Перша з них – лінійка «Уманське», в якій представлені класичні сорти, з яких починалася історія підприємства: «Віденське», «Уманське медове», «Уманське пшеничне», «Уманське легке», «Уманське житнє», «Уманське солодово-пшеничне» й «Уманське справжнє». Друга лінійка пива від «Уманьпиво» – Waissburg, флагманами якої є Waissburg Lager, Waissburg Blanche, Waissburg Dunkel.
– 2024 року ця лінійка поповнилася пшеничним пивом Waissburg Weizen, звареним за німецьким рецептом і технологією. Воно має особливий аромат і смак, але коли ми скуштували його в Німеччині, то вирішили зварити його і в Україні. Також у цій лінійці є і безалкогольне пиво, – зазначив Станіслав Омельчук.
Ще одна лінійка пива від «Уманьпиво» – «Софіївське». До її асортименту входить чотири сорти пива: «Софіївське Ale Blonde», «Софіївське вишня-мигдаль», «Софіївське лайм-м’ята» і «Софіївське чорна смородина».
Також нещодавно підприємство запустило лінійку крафтових сортів, у якій представлені: IPA Umanbeer, Milk Stout Umanbeer і Tomato Umanbeer.
– Звичайно, ми плануємо розширювати лінійку крафтових сортів пива, і зараз саме працюємо над цим, тому невдовзі будемо дивувати своїх споживачів іншими цікавими сортами та смаками. До речі, якось у цій лінійці ми зварили невеличку партію Ukrainian Golden Ale. А в колаборації українських і міжнародних пивоварів ми варили ще й спеціальний сорт крафтового пива «Воля Resolve», кошти від реалізації якого спрямували на допомогу ЗСУ, – розповів Станіслав Омельчук. І до речі, в цьому році ми випустили зимову новинку – пиво «Уманьпиво Щедрий вечір».
Асортимент сидрів «Уманьпиво»: Уманський сидр зі смаком яблука, груші, вишні та новинка «Уманський Сидр Глінтвейн». Є також широка лінійка лимонадів, до якої належить: «Уманський Лимонад», «Уманський лимонад» зі смаком мохіто», «Уманський Лимонад» зі смаком яблука» та «Уманський Лимонад «Кола»».
У компанії наголошують, що розширювати асортимент такими напоями важливо, адже споживач знайомиться з підприємством не лише як з виробником пива, а і іншої продукції, тому це позитивно впливає на упізнаваність бренду.
Важливу увагу «Уманьпиво» звертає і на канали збуту своєї продукції. Зокрема, для цього підприємство створює в Україні власні фірмові магазини, у яких споживачі можуть придбати продукцію пивоварні. Зараз в Україні працює 15 таких магазинів: 7 в Умані, 5 у Києві, і 3 – у Черкасах.
– Ми працюємо так, щоб у наших фірмових магазинах було 100 % асортименту, який ми виготовляємо. Також нашу продукцію можна придбати в кожному куточку України, адже ми співпрацюємо з дистриб’юторами, регіональними та національними торговельними мережами, а також різноманітними магазинами розливного пива. Крім того, на нашому сайті працює інтернет-магазин, де споживачі можуть замовити нашу продукцію та оперативно її отримати, – наголосив Ігор Кисіль.
Якісна сировина як запорука натурального пива
Команда «Уманьпиво» вважає, що процес виготовлення пива починається ще з поля! А все тому, що пивоварний ячмінь тут вирощують самостійно, і з нього на власній солодовні виготовляють солод.
– Перед посівною кампанією ми ретельно добираємо сорт ячменю, вивчаючи його характеристики, стійкість до захворювань тощо. Але важливо ретельно спостерігати за процесом вирощування ячменю, адже від цього буде залежати якість солоду та смак майбутнього пива, – зазначив Станіслав Омельчук.
Натомість, хміль підприємство купує як в Україні, так і за кордоном. Так, для лінійки пива «Уманське» використовується український хміль, натомість для крафтових сортів і лінійки Waissburg потрібні закордонні сорти хмелю – німецькі, чеські й американські.
Що ж далі?
Зараз ми всі живемо в такому світі, що планувати щось складно. Але без планів не буде розвитку, тому пивоварня «Уманьпиво» не зупиняється на досягнутому та зосереджується на подальшому розвитку, розширенні виробничих потужностей та удосконаленні технологічних процесів.
– В 2025 році ми плануємо завершити реконструкцію, адже проводити її – це одна справа, а от довести до логічного завершення – зовсім інша. Тому прагнемо розпочати новий сезон з повністю модернізованим сучасним європейським обладнанням. Також ми хочемо якісно налаштувати всі внутрішні процеси роботи підприємства – не лише технологічні, а й організаційні та управлінські, – зазначив Ігор Кисіль.
Пивоварня «Уманьпиво» планує надалі розширювати географію збуту своєї продукції та завойовувати нових споживачів. Тому одне з важливих завдань на наступний рік – ефективні продажі на нових ринках.
– І, звичайно ж, будемо слідкувати за ситуацією. Якщо виклики часу спонукатимуть нас до певних нових змін, то ми будемо адаптовуватися, загартовуватися і працювати на випередження. До того ж у 2025 році ми повинні стати максимально енергонезалежними, щоб задовольняти потреби споживачів у нашій продукції, – підсумував СЕО компанії «Уманьпиво» Ігор Кисіль.
ТОВ «УМАНЬПИВО»
ВУЛ. УСПЕНСЬКА, 29, УМАНЬ, ЧЕРКАСЬКА ОБЛ.,
20300 INFO@UMANPIVO.UA
0800330909 (БЕЗКОШТОВНО ПО УКРАЇНІ)
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!