Пивоварня «Джон Гашпар» випустила пиво на честь «професора з окопу» Федора Шандора

 Пивоварня «Джон Гашпар» випустила пиво на честь «професора з окопу» Федора Шандора

Пивоварня «Джон Гашпар» нещодавно випустила пиво ProFeSsör, назване на честь «професора з окопу» Федора Шандора. Новинку презентували на зборах крафтових пивоварів Закарпаття у м. Мукачево 7 липня. Як з’явилася ідея пива та чим воно особливе, журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» розповів співвласник пивоварні Янош ШІПОШ.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, кожна людина слідкує за новинами та подіями в нашій державі. Дуже багато наших знайомих, близьких друзів, рідних зараз перебувають у місцях проведення бойових дій. Одним із таких людей є видатний закарпатський педагог, доктор філософських наук, туризмознавець, професор Федір Шандор, який з першого дня на війні захищає цілісність і свободу України. Навіть звідти він продовжує виконувати свою професійну роботу – викладати і проводити лекції для своїх студентів онлайн безпосередньо з окопу.

– Одного вечора, після довгого та насиченого робочого дня, проведеного на підприємстві, я побачив лекцію Федора Шандора в інтернеті, і мене осяяла ідея виготовити дещо особливе в честь нашого закарпатського професора. Саме так наш асортимент доповнила унікальна одиниця в лінійці  локальної продукції ProFeSsör – пиво, назване в честь відомого «професора з окопу». Часті зустрічі та неодноразове спілкування з Федором Шандором дали змогу мені розпізнати його вподобання щодо стилів та смаків пива. Виявилося, що його фаворитом є пиво APA, зварене в американському стилі. Пиву цього стилю притаманна помірна гіркота, смак переходить у ніжний лимонно-імбирний післясмак. Саме тому ми намагалися відтворити цей дивовижний світ смакових якостей та аромату. Берегівська пивоварня «Джон Гашпар» належить до крафтових.  Приклавши всі зусилля і використовуючи наші знання, ми виготовили унікальну рецептуру напою, — каже Янош Шіпош.

Для приготування пива ProFeSsör використовували 4 види солоду (відповідно, у відсотковому співвідношенні) та 4 різновиди хмелю. Виробники наголошують, наскільки цінною та важливою є для них рідна українська земля. Саме тому основним інгредієнтом є солод українського походження. Інші 3 — словацький та німецький види солоду. Хміль для виготовлення пива ProFeSsör використовували чеський, німецький, латиноамериканський, австралійський. Перша варка пива ProFeSsör становила 3 тонни. З того часу зварено 6 тонн цього виду пива.

– Пиво ProFeSsör популярне серед любителів цього напою. Його випускаємо в  ПЕТ-пляшках об’ємом 1 л, а також у скляних пляшках об’ємом 0,33 л та 0,5 л. Придбати пиво ProFeSsör можливо практично на всій території Закарпатської області. В основному це великі супермаркети (SILVERLAND, «Дастор», «ALMA»,  «Spar», «Амбар»), а також мінімаркети нашої області, – каже Янош Шіпош.

Репортаж із пивоварні «Джон Гашпар» читайте в журналі «Пиво. Технології та Інновації» № 2, який незабаром вийде у світ. Слідкуйте за новинами.

Читайте також:
Український стиль пива шириться світом
Пивоварня MOVA brewing co. встановлює сонячні батареї, щоб скоротити залежність від енергоресурсів

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті