Названо ресторан — відкриття 2024 року в Україні за версією ресторанних інсайдерів
ПИВОВАРНІ LITOPYS ТА MALLE ВІДВІДАЛИ УЧАСНИКИ БІЗНЕС-ТУРУ, ЩО ВІДБУВСЯ ПІД ЧАС XII ФОРУМУ ПИВОВАРІВ, ДИСТИЛЯТОРІВ ТА ВИРОБНИКІВ НАПОЇВ
Litopys та Malle – відомі пивоварні на Київщині. Перша здобула славу завдяки незвичайним експериментальним сортам, які здобувають прихильність споживачів і часто переходять в основну лінійку. Друга броварня – Malle – відома завдяки якісним бельгійським сортам пива, на яких тут спеціалізуються. Учасники бізнес-туру мали унікальну можливість спочатку зануритися в українську автентичну атмосферу на пивоварні Litopys, а потім перенестися у давні традиції бельгійського пивоваріння на пивоварні Malle.
На пивоварні Litopys спочатку всіх гостей привітала СЕО та керуючий партнер броварні Litopys Неллі ДАВНІЧЕНКО. Екскурсію виробництвом провів головний технолог броварні Євген ЦИРКУН.
– Ми працюємо на обладнанні ZIP tech. Об’єми невеликі – 15 тис. тонн на місяць. Наприклад, об’єм варниці – 500 л. Процес виробництва в нас максимально автоматизований. Обладнання дозволяє ідеально налаштувати температуру та інші показники, важливі для виробництва якісного пива, – зазначив під час екскурсії Євген Циркун.
Коли учасники бізнес-туру потрапили на територію, де працює крафтова броварня, всіх вразила спокійна атмосфера, озеленена територія із мальовничими фотозонами. Не менш цікавий дизайн інтер’єру закладу, основу якого становить українська етника, міфологія та історія.
Колектив броварні організував дегустацію сортів візитівок броварні – пива Motanka у стилі Fruit Sour та Рatryotyka у стилі Fruit Witbier.
– Motanka – це освіжаюче пиво з пікантною кислинкою, характерним смаком, ароматом малини та кокоса. В цьому пиві поєднані солодкуватість малини та вершковий смак кокосового молока. Виготовляємо цей сорт за класичною технологією, але з деякими авторськими особливостями. Щоб приготувати пиво Рatryotyka таким, яким ми собі його задумали, ми дуже довго тестували абрикосовий сік від різних виробників. Адже прагнули обрати той, який найбільш пасуватиме до нашого пива за смаком. Коли врешті обрали те, що нам було потрібно, тоді з’явилося пиво Рatryotyka – питке, з насиченим абрикосовим смаком, – розповіла Неллі Давніченко.
У лінійці пивоварні Litopys – 16 сортів пива. Це, наприклад, такі сорти: Chortomlyk, Svyatvechir, Pechyvo, Promin’, Namysto та ін. Пиво варять частково з українських, частково – із закордонних інгредієнтів.
Malle – вузькоспрямована пивоварня у м. Обухів, яка варить пиво лише в бельгійському стилі. У броварні варять пиво за давньою технологією ченців-трапістів з Абатства Вестмалл. На початку всіх учасників бізнес-туру привітала директорка пивоварні Світлана ДУБИНЮК, яка розповіла про історію становлення броварні. Екскурсію на виробництво провів головний пивовар-технолог Валерій ВИНОГРАДОВ.
– Пиво спочатку зброджують, а потім зливають дріжджі. Після цього пиво відправляють на холод і на повторне бродіння. Завдяки цьому воно набуває основного смаку та аромату перших дріжджів, другі вносять у них свою частку, а в пляшці бродить третя раса дріжджів. Особливість бельгійських сортів пива полягає саме в роботі дріжджів, тому в такому пиві відчуваються дріжджові ефіри. Цього в бельгійському пиві не забереш, це необхідність. Це технологія, яку впродовж сторіч напрацьовували ченці-трапісти, – розповів Валерій Виноградов.
Ще одна особливість пива Malle – відкрите кип’ятіння сусла. Як розповів Валерій Виноградом, варильний котел не закривають, бо це основа технології приготування бельгійського пива. Близько 15 % сусла випаровується. Варильний котел закривають лише за 10 хв до кінця кипіння, коли додають ароматичний хміль.
Броварня Malle стала першим постачальником бельгійського солоду від знаменитої сімейної солодовні Dingemans, продукцію якої знають та шанують у всій Європі за відмінну якість та прийнятні ціни. Цей солод презентувала Світлана Дубинюк:
– Компанія Dingemans працює з 1875 року. До сьогодні підприємство набуло репутації провідного виробника солоду, відомого своєю високою якістю та інноваціями. Компанія Dingemans використовує унікальну технологію виробництва солоду. Процес включає ретельний відбір зерна, контрольоване замочування, повільне сушіння за низьких температур та ретельне дотримання всіх етапів. Завдяки унікальним технологіям виробництва солоду Dingemans, пивовари можуть отримувати пиво з вишуканими відтінками солодових, хлібних, карамельних або навіть шоколадних нот. Це важливо для створення складних і виразних сортів пива.
Наприклад, світлий солод Dingemans Pale Ale – це основа для класичних англійських і американських світлих елів. Він створює фруктові й легкі горіхові ноти. Карамелізований солод Dingemans додає солодкості, присмаку карамелі та тіла пиву. Він ідеальний для міцних та інтенсивних темних ельових стилів. Мюнхенський солод Dingemans забезпечує глибоке солодове тіло та нотки хліба, готуючи основу для традиційних німецьких стилів, таких як Дункель та Бокбір. Шоколадний солод Dingemans додає багаті шоколадні та кавові відтінки до темних стилів пива, роблячи їх більш складними та глибокими.
Солод Dingemans містить високу концентрацію екстракту, що дозволяє пивоварам отримувати максимальний вихід сусла з меншою кількістю сировини. Якщо ретельно контролювати якість пива на кожному етапі виробництва, пивовари можуть створювати продукт з бажаними відтінками. Солод Dingemans славиться своєю стабільною якістю та надійністю, що вкрай важливо для пивоварів, які прагнуть забезпечити стабільність своєї продукції.
Читайте також: Malle Brewery: бельгійське пиво, зварене в Україні
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!