Пиво на основі проса презентувала компанія «Юнітек» під час Форуму пивоварів

 Пиво на основі проса презентувала компанія «Юнітек» під час Форуму пивоварів

Сьогодні крафтові пивовари все більше експериментують із пивом, додаючи до нього фрукти, ягоди, різноманітні ботанікали тощо. А нещодавно пиво, зварене на основі проса, презентував технолог ТОВ «Юнітек» Сергій Назаренко під час XII Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, що відбувся 18–19 квітня в Києві, в готельно-ресторанному комплексі «Верховина». Організатор Форуму – медіагрупа «Технології та Інновації», видавці професійного журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації».

Зокрема, тему експериментів у пивоварінні обговорили під час дискусійної панелі, яка відбулася в межах форуму і модератором якої був керівник проєктів Beermaster Brewery Віктор Ващук.

– Упродовж останніх 5 років ми експериментували з різними видами злаків, щоб створити нове пиво, відмінне від пива, звареного з додаванням ячменю. Наприклад, ми працювали і з овесом, і з кукурудзою тощо. Але зупинилися на просі. Чому воно нам сподобалося? Тому що просо дає специфічні смакові властивості. Це локальний український продукт. У світовому пивоварінні часто використовують сорго, але його смакові властивості зовсім не такі, як у проса, тому й пиво виходить зовсім інакше, – розповів Сергій Назаренко.

За словами фахівця, якщо працювати із світлим солодом, то пиво на основі проса виходить схоже за кольором на шампанське.

– Також ми експериментували з різними хмелями. Відібрали букет хмелів, який нам підходить. Поекспериментувавши з різними стилями пива та варіаціями, врешті ми зупинилися на лагерах. Тому що в лагері властивості проса розкриваються найбільш яскраво. Варто зауважити, що фільтрація пива на основі проса відбувається добре, – поділився Сергій Назаренко.

Також фахівці компанії «Юнітек» розробляли технологію виготовлення солоду із проса. Пропрацювавши оцукрювання, ароматичні та смакові властивості, нині компанія готується до того, щоб виготовляти цей солод у промислових масштабах.

Читайте також:
XII Форум пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв: український крафт має силу!
Понад 148 тис. грн для ЗСУ зібрали на XII Форумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті