ПРОГНОЗ: У наступному сезоні високих цін на яблука не буде

 ПРОГНОЗ: У наступному сезоні високих цін на яблука не буде

Україна в 3,2 рази збільшила експорт яблук. Так, за сезон 2017-2018 було реалізовано більше 40 тисяч тонн продукції. Про це повідомив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв, пише EastFruit.

Він зазначив, що Україна експортує яблука до 25 країн світу. Основними імпортерами є Білорусь, Молдова, Австрія, Угорщина та Швеція. Бар`єром перед ринком ЄС виступає Польща, з якою складно конкурувати з-за якісною, і в порівнянні з іншими, дешевої продукції.

«Експорт яблучного концентрату склав приблизно 60 тисяч тонн. Позитивним фактором є початок власної переробки господарствами, що відкриває додаткові канали збуту продукції. Реалізують яблука виробники, в основному, через побутові ринки, об`єднання і роздрібні мережі», — зауважив експерт.

Він додав, що лідерами з виробництва яблук стабільно залишаються Вінницька, Хмельницька та Чернівецька області.

«Оптимізму додає і те, що в Україні вже вісім компаній пройшли сертифікацію Global GAP. Незважаючи на зменшення виробництва яблук в минулому році через погодні умови, господарства, які мали хороше якісне яблуко, могли продавати його за більш привабливою ціною», — наголосив Хорєв.

Експерт підкреслив, що виробництво яблук з кожним роком дорожчає. Зростає собівартість захисту рослин, зрошення, добрива та посадкового матеріалу. Цікава ситуація складається і з робочою силою — працівників необхідно збирати по інших регіонах і лише третина роботодавців можуть забезпечити їх безкоштовне харчування, житло і трансфер.

Спеціаліст резюмував, що в цьому році очікується збільшення врожаю на 5-7%, що зробить негативний вплив на ціну в порівнянні з минулим сезоном. Саме тому високі ціни на яблуко очікувати не варто.

«Ціна на якісне яблуко на 1 квітня наступного року може бути до 10 гривень за умови, якщо виробники будуть ставити акцент на маркетинг і якість», — повідомив він.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар