Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
Прогнози OIV щодо рівня виробництва вина в 2022 році у різних країнах світу
У 2022 році, незважаючи на спеку, що панувала в багатьох регіонах світу, світовий обсяг виробництва вина буде на рівні, подібному до минулорічного. Це четвертий рік поспіль, коли світовий рівень виробництва можна вважати трохи нижчим, ніж середній. Про це пише International Organisation of Vine and Wine (OIV).
Надзвичайна спека та рекордна посуха прискорила дозрівання винограду в усьому світі. У звіті, який нещодавно опублікувала Глобальна обсерваторія посух, зазначено, що майже дві третини європейської території перебувають у стані посухи або в стані тривоги через хвилі спеки та надзвичайно низьку кількість опадів: у 2022 році була найсильніша посуха за останні 500 років. І Європа – не єдиний регіон, який постраждав. Екстремальні температури були зафіксовані від Східної Африки до Каліфорнії.
Після рекордно високих показників минулого року виноградники Південної півкулі виробляли середні обсяги, за винятком Нової Зеландії, яка завдяки сприятливим кліматичним умовам реєструє найбільше виробництво за всю історію. Прогнози першого врожаю в США вказують на те, що обсяг виробництва буде трохи нижчим, ніж у 2021 році.
2022 рік виявився сприятливим для виробництва вина (в основному завдяки дощам, які були наприкінці літа) в Італії та Франції, на які разом припадає 36% світового виробництва та 60% виробництва вина в ЄС.
В Італії, яка досі є першим виробником у світі з 50,3 млн гкл, виробництво вина буде на рівні 2021 року. Франція після дуже низького врожаю 2021 року, якому зашкодили ранні приморозки в квітні, а потім літні дощі, град і цвіль, є країною ЄС з найвищими темпами зростання проти попереднього року. За очікуваннями, виробництво вина тут буде на рівні 44,2 млн гкл, що на 17 % більше, ніж у 2021 році. Суха та спекотна погода цього року зменшила активність хвороб на виноградній лози та призвела до раннього початку збору винограду.
За інформацією OIV, у 2022 році Іспанія стане третім за величиною виробником вина у світі з прогнозованим виробництвом 33,0 млн гкл. Такий відносно низький обсяг (-6% проти 2021 року і -12% проти середнього показника за п’ять років) можна пояснити посухою та обмеженим доступом до води в багатьох регіонах. Серед інших основних країн-виробників вина в ЄС позитивні показники щодо 2021 року були зафіксовані в Німеччині (8,9 млн гкл, +2% / 2021), Румунії (4,6 млн гкл, +4% / 2021), Болгарії (0,9 млн гкл, +5% / 2021), Словенії (0,7 млн гкл, +15% / 2021) і Хорватії (0,6 млн гкл, +12% / 2021). У цих країнах сухий і спекотний період вегетації був сприятливим для виноградників, значна частина яких була дуже продуктивною, незважаючи на високу температуру.
Кілька країн ЄС очікують зниження виробництва, якщо порівнювати із 2021 роком. Наприклад, у Португалії, п’ятій за величиною європейському виробнику вина, приблизний обсяг виробництва вина у 2022 році буде 6,7 млн гкл (-8% / 2021). Урожай у Португалії, як і в багатьох інших країнах ЄС, постраждав від надмірної спеки влітку в поєднанні з невеликою кількістю опадів. Проте слід зазначити, що очікуваний рівень 2022 року відповідає його середньому показнику за п’ять років.
Прогнозований рівень виробництва вина в Угорщині становить 2,5 млн гкл у 2022 році, що на 3% нижче від рівня 2021 року та на 15% нижче, ніж середній п’ятирічний показник.
Аналогічна ситуація в Австрії, де прогнозують 2,3 млн гкл вина, а це на 6% нижче, ніж у 2021 році, і на 8% нижче, ніж у середньому за п’ять років.
Однією з країн, яка сильніше постраждала від хвилі спеки цього сезону, є Греція, де очікуване виробництво вина у 2022 році оцінюється лише в 1,7 млн гкл. Це свідчить не лише про різке падіння проти попереднього року (-29%), а й про різке зниження, якщо порівнювати з п’ятирічним середнім показником.
Чеська Республіка очікує виробництво вина на рівні 0,6 млн гкл, що на 8% нижче, ніж у 2021 році, відповідно до середнього показника за п’ять років.
Джерело: www.oiv.int
Читайте також:
SIMEI 2022: хроніки 29-ї виставки технологій виноробства та виготовлення інших напоїв
На Одещині відкрився перший фірмовий магазин Таїровських вин