Президент України підписав закон про запровадження акцизної е-марки

 Президент України підписав закон про запровадження акцизної е-марки

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає запровадження електронної акцизної марки з 1 січня 2026 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

– Це один із найбільш антикорупційних законів у сфері контролю за обігом тютюну та алкоголю. Він передбачає впровадження електронної акцизної марки замість паперової, а також створення цифрової системи еАкциз, яка дозволить відстежувати товари й розвинути чесні та прозорі правила ведення бізнесу у сфері алкогольної та тютюнової продукції, – йдеться у повідомленні.

Впровадження системи еАкциз забезпечить прозорий механізм контролю за обігом підакцизних товарів й унеможливить продаж тютюнових виробів та алкоголю з підробленими акцизними марками. Усі операції з перевезення, зберігання, продажу кожної одиниці продукції фіксуватимуться в електронній системі. Це на 15 % збільшить надходження до бюджету від сплати акцизного податку.

Кожен товар матиме електронну акцизну марку — двовимірний DataMatrix-код. Він візуально майже не відрізняється від QR-коду, проте містить набагато більше даних. Споживач зможе зчитати код на продукції через застосунок Дія, перевірити алкоголь та цигарки і визначити — перед ним легальний продукт чи ні. У разі, якщо виявиться, що товар нелегальний, споживачі зможуть сповістити про це контрольні державні органи через Дію.

Також через DataMatrix-код можна дізнатися деталі про продукт: назву, виробника, місце виробництва, магазин, де продається товар, код маркування, який можна звірити з нанесеним на марку, статус електронної акцизної марки.

Читайте також:
Альтернативна витримка в технології пивних дистилятів
Діє опитування щодо інформації на етикетках пива

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті