Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Практики від IBERRY, U-BERRY, СВК «Ягідки», «Ягоди Волині», «Брусвяна» ділитимуться успішним досвідом вирощування та експорту ягід
Менше ніж тиждень лишається до початку ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації». Дводенний захід відбудеться у Рівному 12-13 грудня, і його варто відвідати! Ця зустріч наприкінці року – чудова нагода підбити підсумки сезону, обговорити виклики та шляхи їх вирішення, поділитися досвідом та будувати плани на майбутній сезон. Зокрема, власним досвідом з актуальних питань – від закладки плантації до виходу на експорт – поділяться Віталій Ішмурат (ТМ «Ягоди Волині»), Олег Науменко (СВК «Ягідки»), Євген Харлан (IBerry), Тарас Баштанник (U-berry).
Конференція «Ягідництво і переробка» – ефективний майданчик для поширення нових технологій, передового досвіду та інноваційних методик, які є у світі. Тут зустрінуться всі гравці ягідного бізнесу – ягодоводи, переробники, компанії-виробники обладнання, технологій, супутніх матеріалів, представники розсадників, трейдери, науковці та експерти галузі, – зареєстровано вже близько 300 учасників!.. Програма конференції включатиме й виступи практиків, які радо поділяться власним успішним досвідом та застережуть від помилок.
Так, темою виступу Віталія ІШМУРАТА, власника ТМ «Ягоди Волині», стане «10 причин не починати бізнес з вирощування ягід». Орієнтуючись на власний досвід та досвід колег, спікер зверне увагу ягодоводів-початківців на важливі структурні елементи, відсутність яких призведе до плачевних результатів. Наприклад, трудові ресурси, збут, посадковий матеріал, логістика, агрономія, сезонність, тощо. Крім того Віталій поділиться власною моделлю вирощування ягід за угодами підряду.
Відзначимо, фермер протягом 7 років вирощує органічну малину, полуницю, ожину та ревінь. Свою діяльність у садівництві почав у 2011 році із закладання маточника малини та першої товарної плантації на 5 га. Згодом створив бізнес-модель, за якою підрядники закладали ягідники його саджанцями та зобов’язувалися вирощений урожай віддавати йому на реалізацію. Так садоводу вдалося об’єднати 250 підрядників у чотирьох районах Волинської області. Нині створений ним ягідний проєкт займається вирощуванням, заморожуванням та експортом виробленої продукції.
Іншою актуальною темою стане створення та просування торгівельної марки на експорт українських ягідних господарств. Її детально обговорять учасники Дискусійної панелі «Створення і захист бренду. Врегулювання суперечок» від Генерального Юридичного партнера конференції – ППФ «Пахаренко і партнери». Цінним стане досвід успішних практиків Тараса Баштанника (U-berry), Олега Науменко (СВК «Ягідка»), Євгена Харлана (IBerry), Ліліани Дмитрієвої («Брусвяна»).
Бренд U-berry належить «Українській ягоді» – одному з найбільших виробників ягід в Україні. Розташована компанія в селі Маркуші Бердичівського району Житомирської області. Підприємство засноване у 2012 році. Загальна площа плантацій становить понад 100 га, де вирощують лохину, суницю садову, малину, порічку, черешню. Плюс – технологічний переробний комплекс площею 1350 м². Сьогодні бренд U-Berry є впізнаваним не тільки в Україні, але й далеко за її межами.
У серпні 2018 року «Українська ягода» підтвердила сертифікат якості GlobalG.А.Р., який надає можливість виходу на нові ринки. Компанія успішно експортує продукцію у країни ЄС, цього року взяла участь у торгівельній місії Fruit Trade Ukraine – Middle East в ОАЕ та будує відносини як постачальник ягід з країнами Близького Сходу, в чому бачить великі перспективи. На конференції бренд представить директор ТОВ «Українська Ягода» Тарас БАШТАННИК.
З розрахунком на зовнішні ринки інший провідний український виробник ягід – СВК «Ягідки» зареєстрував торговельну марку BigBlue organic blueberry farm та випустив англомовний буклет про свою продукцію. Ягідні плантації компанії, заснованої у 2016 році, розташовані в селі Хмільна Київської області. Тут вирощують органічну лохину для свіжого ринку на 55 гектарах, орієнтуючись на бездоганну якість ягоди. Тож фермери систематично впроваджують новітній світовий досвід із догляду за ягідними плантаціями. Наприклад, СВК «Ягідки» одним із перших в Україні встановив комплексну автоматизовану систему управління поливом і фертигацією. Компанію на конференції представить Олег НАУМЕНКО, співвласник та керуючий партнер СВК «Ягідки».
ТОВ «Нікдарія» (ТМ iBerry) створено у 2017 році, а вже сьогодні компанія вважається одним з найбільш інноваційних ягідних господарств країни. Тут вирощують лохину, суницю, жимолость і спаржу. Земельний банк компанії перевищує 120 га. Впроваджені вже сьогодні системи обліку робочого часу, автоматизації роботи агрономічного підрозділу, застосування безпілотників для підтримки служби охорони і моторизації, використання GPS-трекерів на сільгосптехніці допомогли створити сучасну ягідну smart-ферму з централізованою автоматизованою системою управління і контролю. Підприємство має міжнародні сертифікати.
Нещодавно ТОВ «Нікдарія» підписала угоду про регулярні авіапоставки української лохини в сезоні 2020 року з одним із найбільших компаній-імпортерів свіжих фруктів Перської Затоки Farzana Trading з ОАЕ. Успішним досвідом ТМ ІBerry в ході конференції поділиться комерційний директор компанії Євген ХАРЛАН.
Перспективним для українських виробників Ліліана Дмитрієва, власниця розплідника «Брусвяна», називає ринки Великобританії та Німеччини, якщо говорити про неєвропейський шлях – Ближнього і Середнього Сходу. Але треба пройти серйозну акредитацію. Детальніше про це Ліліана говоритиме на конференції.
Нагадаємо, знаний в країні розплідник «Брусвяна» розташований в с. Костовці Житомирської області, це 3,5 га контейнерної ділянки з теплицями і 30 га відкритих полів. Тут вирощують до 2 млн саджанців щорічно: ремонтантна малина, лохина (12 сортів), обліпиха, суниця (альпійська) і жимолость, загалом вся лінійка ягідних культур, окрім суниці садової.
Спікери конференції говоритимуть і про інші аспекти вирощування, захисту, живлення та зрошення, передпродажної підготовки, переробки та маркетингу популярних ягід – деталі у програмі. Широко будуть представлені на виставці техніка, технології й супутні матеріали для ягідництва та переробки компаніями-експонентами. 13 грудня відбудеться бізнес-тур на переробне підприємство «Агропереробка» та підприємство із заморожування органічних ягід «АГРО ФРОСТ РІВНЕ».
Скористайтеся останньою нагодою зареєструватися до участі:
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
Дарія Потурай, тел.: +38 068 51 33 187
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Онлайн: http://forum.techdrinks.info/ua/event/25