Потрібно змінити порядок нарахування дотацій фермерам, – експерт

Програма допомоги фермерам, так званий «фермерський мільярд», буксує в силу декількох факторів. Таку думку висловив почесний президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич, передає AgroPortal.ua.

«Перший і основний фактор — для самих дрібних, сімейних фермерів підтримка повинна бути максимально простою, прямою, умовно виплати €100 на гектар або на голову сільгосптварин. Якщо у нас мета за три роки наростити кількість фермерів хоча б до чверті мільйона господарств — то такий сигнал людям необхідний. Тому ми пропонуємо швидко внести зміни в порядок використання коштів, щоб ця пряма підтримка почала надходити вже в цьому році», — констатував він.

За словами Томича, катастрофи немає. «Минуло лише півроку з трьох років, на які розрахована Концепція. Все можна виправити. Але зробити це потрібно оперативно, щоб люди не розчарувалися. Адже рівень недовіри і так дуже великий», — упевнений він.

На уточнююче запитання, якщо структуру програми не змінити — то скільки з мільярда дійде до фермерів, Іван Томич каже, що в межах до $100 млн, тобто десятина.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар