Польські спеціалісти презентують світові тенденції ринку та досвід адаптації врожаю ягід до європейських вимог
До Міжнародної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації» долучаються українські й зарубіжні компанії, експерти ягідного ринку та практики садівничої галузі. Прагнучи надати учасникам заходу найактуальнішу інформацію для успішного бізнесу, організатори – проект «Технології та інновації» – запросили поділитися досвідом відомих польських експертів з ягідництва. Тож 13 грудня у Рівному ви матимете нагоду поспілкуватися з ними особисто, ознайомитися з докладами, актуальною статистикою та тенденціями європейського ринку. До складу польської делегації увійдуть агроном Кфиштоф Сак («Agronom Plants»), доктор Павел Кравец (Malinowe Factory), Кфиштоф Ботуль (Zlota Yagoda), Штайн Гертс (Poland Plants), доктор Мирослав Коженевскі (BAYER), професор Збігнєв Ярош, Марек Ямри (HAYGROVE).
Сьогодні Польща є одним зі світових лідерів з вирощування та експорту свіжих і заморожених ягід, лідером в Європі за насадженнями лохини. Прогрес ягідної галузі цієї країни на декілька років випереджає досягнення українських фермерів, тому знання та поради польських експертів стануть надзвичайно актуальними для учасників конференції.
Мирослав КОЖЕНЕВСКІ, провідний менеджер з фруктів та овочів компанії «Байєр», розповість про польський досвід розвитку ягідної галузі – від технологій захисту до первинної організації збуту (кооперації виробників), переробки та ін. Міжнародний експерт висвітлить ситуацію на ягідному ринку в цілому, зокрема цінового обвалу на польську ягоду під тиском продукції з України і Сербії.
Виступ Павла КРАВЦА буде присвячений актуальній сьогодні темі «Що далі з висадженою малиною: тенденції, тренди, проблеми». Засновник гучного ягідного проекту Malinowe Factory доктор Павел Кравец спеціалізується на інноваційних технологіях вирощування малини на свіжий ринок і для переробки, нових сортах та їх агрономії.
Досвідом з підготовки поля для нових ягідних насаджень, а також створення й управління сучасними плантаціями лохини високорослої поділиться Кшиштоф БОТУЛЬ, засновник успішної польської комапнії «Zlota Jagoda». Господарство розташоване в місті Złota, спеціалізується на вирощування ягідних культур та саджанців вже 12 років. Основні культури – лохина (американська) високоросла, лохина (канадська) низькоросла, крупноплідна журавлина та брусниця. Крім того, у розпліднику вирощують жимолость, виноград, ківі. Головний напрям роботи Кшиштофа та його захоплення – це лохина високоросла. За освітою він – інженер-магістр лісотехнічної академії.
Агроном компанії «Agronom Plants» Кфиштоф САК розповість про виробництво десертної ягоди та високоякісного посадкового матеріалу. Він презентує горшкові саджанці полуниці і малини й технологію створення плантації. Адже «Agronom Plants» – один з найбільших виробників ягід та саджанців суниці садової, малини та лохини у Польщі. Загальна площа господарства – 700 гектарів. Вже понад 15 років воно постачає саджанці суниці садової на ринок південної Європи, тому спеціалісти знають, які властивості мають бути притаманні якісному саджанцю та як обрати посадковий матеріал.
З докладом на тему «Приклади розв’язання вагомих агротехнічних проблем в ході інтенсивного вирощування суниці і лохини в Україні» виступить Збігнєв ЯРОШ, професор факультету садівництва та ландшафтного дизайну Люблінського університету соціальних наук (Польща). У дослідженні автора основна увага приділяється живленню садових культур, включаючи питання удобрення ґрунту та живлення ягідних культур, що вирощуються в польових умовах і під укриттям. Науковець співпрацює з проектом професійного агротехнічного консалтингу «Ягідний консультант».
Про сучасну полуничну плантацію розповість Штайн ГЕРТС, директор компанії Poland Plants (Польща). Спікер пояснить, чому варто купувати посадковий матеріал у професійних розсадниках. Зазначимо, Poland Plants – відомий на європейському ринку з 2004 року розплідник, сьогодні виробляє саджанці суниці садової в формі frigo і fresh, саджанців малини, а також кореневищ спаржі. Фахівці компанії знаходяться в постійному вдосконаленні методів вирощування і сортів, придатних для місцевого клімату, поєднуючи досвід минулого і сучасні методи.
Відповідно до прогнозів експертів, в найближчому майбутньому переважна більшість фермерських господарств світу прийде до вирощування своєї продукції виключно у теплицях чи під накриттям. Технологію, яка дозволяє отримувати максимальний врожай гарної якості за будь-яких погодних умов, презентує Марек ЯМРИ. Темою виступу представника компанії Haygrove стане «Клімат-контроль в тунелях».
Традиційно науково-практична конференція стане дводенною і охопить всі етапи створення максимально повної моделі успішного бізнесу на ягодах – від посадки, вирощування, збору врожаю до зберігання та переробки. Виступи експертів і практиків, представників компаній-виробників технологій, матеріалів та обладнання для садів і ягідників, круглі столи, виставки, презентації та дегустації відбудуться 13 грудня в готельно-ресторанному комплексі «Айвенго».
14 грудня вирушимо у бізнес-тур до провідного ягідного господарства «Українська ягода», що на Житомирщині: ознайомимось з технологією виробництва, сучасним переробним комплексом та відвідаємо майстер-клас із зимової обрізки лохини.
Зареєструватися на конференцію можна на сайті та за телефонами:
Надія Рачковська: + 38 063 056 47 88
Анна Ільчук: +38 068 568 66 58
Ірина Петронюк: +38 096 49 16 692
Тож зустрічаємося 13 грудня у м. Рівне (готельний комплекс «Айвенго», с.Колоденка Рівненського району, траса Київ – Чоп).
14 грудня – ТОВ «Українська Ягода» (с. Маркуші, Житомирська обл.).
Конференція відбудеться за підтримки «Української ягідної асоціації».
Генеральний Партнер конференції – ТОВ «Байєр»
Головний Організаційний партнер – ТОВ «Українська Ягода»
Генеральний Юридичний партнер – патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери»
Генеральний Інформаційний партнер – українсько-польський журнал «Ягодник»
Головні галузеві інформаційні партнери – журнал «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації», «Горішник. Технології та Інновації».
Головний online-партнер – сайт KURKUL.COM
Інформаційні партнери – журнал «Агроіндустрія», газета «Агробізнес сьогодні», інформаційне агентство «Агравері», Шувар-інфо, сайт Бізнес.Район