Пенсіонер з Тернопільщини вирощує 120 сортів винограду

 Пенсіонер з Тернопільщини вирощує 120 сортів винограду

Пенсіонер з міста Кременець Віктор Вітомський вирощує біля дому 120 сортів винограду. З його слів, на Тернопільщині для винограду замало високих температур, тому радить садити просто неба саме ранні сорти, бо пізні, якщо не в теплиці, то не встигають дозріти. Про це пише «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» з посиланням на Суспільне.

– Мені подобається такий сорт, як Красавчик селекціонера з Нікополя Олега Писанки, Аркадія давно відомий сорт Олега Писанки. Слава Україні  – дуже хороший сорт, із мускатом, грона величезні – до 2 кілограмів можуть бути.

На присадибній ділянці та в теплицях Віктора росте приблизно 200 кущів. Щодня чоловік прокидається о 5 ранку, щоб попрацювати у винограднику до того, як настане спека. Він каже, в теплицях виноград значно менше хворіє, проте, пояснює, без хімікатів ніяк. До цвітіння використовує хімічні препарати, після – біопрепарати.

– У теплицях я працюю з сіркою колоїдною. Чим вона ефективна? Я її просто по ґрунту розбризкую, теплиця закрита, там гаряче, та сірка випаровується і тими парами вона вбиває всі грибки, комашки, кліщі. Чим теплиця хороша? Він раніше достигає. Я в теплиці можу садити і пізні сорти, для зимового зберігання для себе, для сім’ї. Перед самими морозами зрізав, поклав у холодному приміщенні – і ми на новий рік і майже до весни їмо виноград свій, – каже Віктор Вітомський.

Також Віктор Вітомський має ще один сорт винограду, менш вибагливий, який називає «виноградом для лінивих»:

– Його не треба вкривати, його треба менше обробляти. Ну, так для приколу собі назвав. Дуже багато замовляють в мене ці сорти, до речі, замовляють навіть з півдня, з Миколаївської області, з Херсонщини. Грона великі, гарні, але ягоди невеличкі, 6 грамів максимум. Коли нові гібридні форми є, от наприклад, є такий Еверест, у мене рекордна ягода була 36 грамів. Це як тенісний м’ячик чи як невеличке куряче яйце.

Зазвичай перший врожай із теплиць збирає вже на початку серпня. Той виноград, що росте просто неба, достигає вкінці літа або на початку вересня.

Читайте також:
Сорти винограду, придатні для вирощування в умовах Лівобережного Полісся
Міжнародні організації з вирішення фітопатологічних проблем виноградарства

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті