Онлайн-продаж алкогольних напоїв: які зміни зумовила пандемія Covid-19?
Пандемія Covid-19 внесла незворотні зміни у світовий ринок алкогольних напоїв. Через локдаун і «домашній режим» зросла кількість онлайн-продажів. Аналітична компанія IWSR проаналізувала вплив пандемії Covid-19 на онлайн-продажі та подальші перспективи електронної комерції.
Онлайн-продажі – новий і цінний комунікативний канал із споживачами. Дані IWSR демонструють, що прибутки компаній завдяки продажів через інтернет-мережу в 2020 році зросли на 45%.
– Електронна комерція значно зросла під час локдауну, і в нас є всі підстави стверджувати, що цей канал продажів буде ще більше утверджуватися і стане важливішим, ніж до пандемії, – говорить П`єр-Ів Калок, головний директор з цифрових технологій у Pernod Ricard.
Пандемія підвищила обізнаність споживачів про можливості придбання алкоголю в інтернеті. За даними IWSR,у США 44% споживачів почали купувати алкогольні напої в інтернеті в 2020 році. У 2019 році цей показник становив усього 19%.
Власники брендів швидко зреагували на такі зміни. Наприклад, компанія Diageo North America вдвічі збільшила свої витрати на рекламування своїх брендів.
– Ми припускаємо, що через підвищення ролі електронної комерції люди можуть споживати більше алкогольних напоїв. Адже такі онлайн-покупки набагато зручніші, ніж у супермаркеті. До того ж, люди купують продукцію в інтернеті часто через те, що шукають щось особливе, – Гай Вулф, менеджер зі стратегічних досліджень IWSR.
Дані IWSR підтверджує досвід власників брендів.
– Наш бізнес завдяки електронній комерції став більш прибутковим. Наші споживачі – це, як правило, молоді люди, які надають перевагу дорожчим, проте більш якісним алкогольним напоям, ніж пропонують супермаркети. Найчастіше це віскі, текіла, – заявила президент Diageo North America Дебра Крю.
Цю думку підтримує П`єр-Ів Калок:
– Електронна комерція – джерело додаткових продажів. Адже клієнти, які шукають особливу продукцію, зможуть почекати кілька днів, щоб отримати пляшку справді якісного напою, замовленого в інтернеті.
Цей аспект психології споживачів може принести користь нішевим брендам із обмеженою присутністю в роздрібній торгівлі, а також продукції, яку виготовляють в обмеженій кількості або у спеціальних подарункових упаковках.
Інтерес споживачів до продукції в інтернеті можна посилити додатково за допомогою ексклюзивних продуктів, які будуть доступні споживачам упродовж обмеженого періоду.
Власники брендів все частіше створюють власні платформи D2C, за допомогою яких споживчий маркетинг та комунікація можуть бути покращені шляхом передачі великої кількості інформації про бренд покупцям. Взамін власники отримують дані про споживачів. Електронна комерція дозволяє виробникам більше та ефективніше комунікувати із споживачами.
Чи захоплять ці тенденції Україну? Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб бути в курсі всіх новин світу напоїв.
За матеріалами www.theiwsr.com
Читайте також:
Уряд запропонував спростити умови виробництва спиртової продукції для невеликих виробників