Обрано найкращі вина України 2023 року

 Обрано найкращі вина України 2023 року

Під час «Споживчої дегустації кращих крафтових вин України 2023» обрали 2 найкращі вина 2023 року. Подія відбулася 18 травня 2023 року у київському аналітичному центрі «Клуб Експертів». На цій події було презентовано найкращі вина України за результатами VII Всеукраїнського Дегустаційного Конкурсу «Сорт і теруар. Мікровиноробство. Незламні». Організатори – «Клуб експертів», Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє, Громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ».

В рамках Конкурсу «Споживча дегустація кращих крафтових вин України 2023» перемогу здобуло вино Мерло, 2020 від ТМ NAROVYLO WINERY. Переможцем Конкурсу «Найкраще оформлення пляшки крафтового вина України 2023» стало вино Піно Нуар, 2020, від ТМ 46 Parallel. Обидва переможці отримали сертифікати «Клубу Експертів».

– Цей вечір дав нам унікальну можливість побачити, відчути і, найголовніше, спробувати найвищий стандарт українського виноробства. Адже більшості з представлених марок вина ще немає у відкритому продажі, – зазначила Президент Всеукраїнської асоціації виноробів і сомельє Наталія Благополучна.

Засновник «Клубу експертів» Максим Уракін наголосив, що наразі надзвичайно важливо підтримувати і відзначати виноробні досягнення українських крафтових виробників.

– Переможець конкурсу – вино Мерло, 2020 від ТМ NAROVYLO WINERY – демонструє найвищу якість продукції нашого національного виноробства. Креативне оформлення вина Піно Нуар, 2020 від ТМ 46 Parallel показує, що українські винороби не лише розуміють справжній смак вина, але й дбають про кожну деталь, включаючи дизайн пляшки. Це прекрасно ілюструє нашу пристрасть до виноробства. На мою думку, українці мають розвивати в собі споживчий патріотизм, обираючи насамперед продукцію вітчизняного виробника, адже вона нічим не гірша, а часто і набагато краща, ніж імпортна, – підкреслив Максим Уракін.

Винний вечір «Клубу Експертів» відвідали виробники вина, ресторатори, представники ритейлу, медіаспільноти тощо.

Вина, які брали участь у дегустації, високо оцінили всі присутні. Вони презентують різноманіття виноградних сортів і технік виноробства в Україні, включаючи інноваційний Оранж, 2021 від ТМ Вина Ковача та Загрей, 2022 від Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова».

В рамках заходу також було представлено українську грапу, яка вже давно визнана одним з найбільш унікальних продуктів в українському виноробстві та отримала визнання від фахівців на батьківщині цього напою – в Італії.

Вечір «Споживча дегустація кращих крафтових вин України-2023» продемонстрував величезний потенціал української виноробної індустрії, не зважаючи на складні часи для нашої країни. Ця подія знову підтвердила, що Україна має все для виробництва вин високої якості, спроможних конкурувати на світовому ринку.

Фото: УКРСАДВИНПРОМ

Читайте також:
Виноробство по-португальськи
Компанія «Шато Чизай» вперше в Україні виготовила помаранчеве вино з ексклюзивного сорту Фурмінт

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті