Неузгодженість фітосанітарних умов експорту стримує вихід українських фруктів і ягід на нові ринки збуту

 Неузгодженість фітосанітарних умов експорту стримує вихід українських фруктів і ягід на нові ринки збуту

Голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка взяв участь у роботі круглого столу «Регіональні концепції щодо санітарних та фітосанітарних заходів. Сприяння експорту сільськогосподарської продукції», під час якого обговорювалися питання застосування СФЗ в тому числі й для рослинної продукції. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «УКРСАДПРОМ».

Зокрема, під час заходу розглядалися ризики для України щодо експорту продукції рослинного походження. Так, Дмитро Крошка порушив проблему прискорення узгодження фітосанітарних умов поставок плодово-ягідної продукції українського виробництва на світові ринки. Він зазначив, що майже немає узгоджених фітосанітарних умов експорту фруктів і ягід з України з країнами, що можуть бути потенційними ринками їх збуту.

«Асоціація «УКРСАДПРОМ» ініціює з боку ринку вирішення питання узгодження між Україною і відповідними країнами фітосанітарних умов експорту плодово-ягідної продукції. На практиці ми зіштовхнулися з проблемою затягування процедур узгодження умов з протилежної сторони. У світі, за даними Асоціації «УКРСАДПРОМ», 48 країн є нетто-імпортерами продукції, яка є традиційною для вирощування в Україні. На жаль, процес узгодження в багатьох випадках навіть не розпочався, саме через ці формальності з боку фітосанітарних органів інших країн», – зауважив Дмитро Крошка.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар