Найкращі світлі роми: 5 зразків, які варто продегустувати

 Найкращі світлі роми: 5 зразків, які варто продегустувати

Ром – напій, який виготовляють із цукрової тростини, яку можна вирощувати лише в теплому тропічному та субтропічному кліматі. Щоб зробити ром, сік цукрової тростини або патоку ферментують, а потім переганяють. Після дистиляції цей сонячний алкогольний напій може набувати темнішого кольору, тому є світлі й темні стилі, залежно від того, витримані вони чи ні. Про виготовлення рому та найкращі зразки цього напою пише Decanter.

Світлий ром – найлегший вид рому. Світлі роми або не витримані, або злегка витримані в дубових бочках, потім вони фільтруються. Фільтрація видаляє колір і смак, який надає спирту дуб. У результаті отримуємо більш легкий смаковий профіль, ніж у темного рому, зі свіжістю. Ром є основою для класичних коктейлів від Мохіто до Дайкірі та Пінья Колади.

Найкращий світлий ром

Bacardí Carta Blanca

Bacardí – оригінальний ром Daiquiri. Класичний коктейль названий на честь кубинського міста, де американський інженер Дженнінгс Кокс вперше поєднав Carta Blanca, сік лайма та цукор у 1898 році. Незважаючи на те, що Bacardi була заснована на Кубі в 1862 році, її ром зараз виготовляють у Мексиці та Пуерто-Ріко. Carta Blanca має солодкі тропічні аромати з бананом і кокосом та відтінком перцевих прянощів, що призводить до легкого, вершкового смаку з нотами тропічних фруктів і ванільним ірисом. На фініші зберігається пряність.

Читайте також:
Українські медові напої завойовують Антарктиду

Diplomático Planas

Цей смачний венесуельський ром витримують у бочках протягом шести років, а потім фільтрують на деревному вугіллі. Це додає напою нотки ірису, прянощів і вершкової ванілі темного рому разом зі свіжими трав’янистими нотками білого рому. Також є нотки кокосу, свіжого лимона, зеленого чилі, тропічних і кісточкових фруктів.

Don Q Cristal

Виготовлений у Пуерто-Ріко в родині Серраллес, яка заснувала свою винокурню ще в 1865 році. Don Q названий на честь Дон Кіхота, головного героя класичного іспанського роману Мігеля де Сервантеса, який був улюбленим у сім’ї. Цей світлий ром витримують 18 місяців в американському дубі. У ромі є нотки ананаса, цитрусових і банана з ніжними нотками прянощів кориці та мускатного горіха.

Читайте також:
Бурбон: 6 унікальних зразків, які варто продегустувати

El Dorado 3 Year Old

El Dorado — це серія ромів демерара, виготовлених у Гайані. Лікеро-горілчаний завод Diamond Distillery розташований на березі річки Демерара, всього за шість градусів від екватора в Південній Америці. Це наймолодший ром в асортименті. Є ще 5-, 8-, 12-, 15- та 21-річний ром. Три роки він витримується в бочках і фільтрується через вугілля. У ньому наявний привабливий горіхово-ірисовий характер коричневого цукру разом із кокосом, легкими спеціями та трав’янистими нотами.

Equiano Light

Перший у світі афро-карибський ром — це суміш свіжого невитриманого соку цукрової тростини від винокурні Grays Distillery на Маврикії та рому з трирічної патоки від винокурні Foursquare на Барбадосі. Він названий на честь Олауда Екіано, звільненого раба та видатного аболіціоніста 18 століття. Відсоток від прибутку компанії йде до благодійної організації Equiano Rum Co Foundation, яка зараз підтримує Anti-Slavery International. Дуже легкий і тонкий смак з чудовою свіжістю. Трав’янистий, вершковий, з ваніллю та пікантною ноткою післясмак.

Читайте також:
Соджу – солодка корейська горілка

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті