На Рівненщині виготовляють унікальний напій – ракію

 На Рівненщині виготовляють унікальний напій – ракію

Ракію на основі сливи та меду без використання цукру виготовляє засновник розсадника «Ваш сад» із Корця Анатолій Користятинець. За його словами, цей продукт – унікальний. Про це в ексклюзивному коментарі проєкту «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» Анатолій Користятинець  розповів під час Першої міжнародної конференції «Овочівництво та ягідництво: відкритий і закритий ґрунт. Технології та Інновації». Захід, який організувала медіагрупа «Технології та Інновації», відбувся 29 лютого – 1 березня у Києві. До речі, Анатолій Користятинець  виявився найстаршим учасником конференції, що ще раз доводить відому тезу – вчитися ніколи не пізно!

– Процес виготовлення ракії починається з того, що в спеціальних ємностях відбувається процес бродіння з використанням диких дріжджів. Після цього відбувається подвійна перегонка на спеціальному апараті, адже міцність отриманого спирту сягає 70°, – зазначив Анатолій Користятинець.  

Потім, коли міцність напою досягає 50°, він переливається у дубові барильця та витримується в них упродовж року. У результаті міцність готової ракії становить 49°.

За словами виробника, для виготовлення ракії використовується слива (обов’язково без кісточки) та мед. За сезон вдається виготовити близько 200 літрів ракії.

Нагадаємо, ракія – це міцний алкогольний напій, який виготовляється методом дистиляції ферментованих фруктів, популярних на Балканах. Основна відмінність ракії від горілки полягає в тому, що витримка продукту дистиляції в дубових бочках.

Читайте також:
Триває відбір зразків на V Всеукраїнський дегустаційний конкурс INDEPENDENT CRAFT і на премію UKRAINIAN CRAFT SPIRITS AWARDS 2024
Розшифровка фракійських вин: розгадування позначень ЄС PDO та PGI

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті