На Одещині вперше представили обладнання для перевірки якості вина
08 листопада 2024 року в ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» відбулася наукова конференція Міжнародні Таїровські читання «OIV та сучасні методи аналізу в галузі виноградарства і виноробства». Завдяки співпраці Одеської ОВА, виноробів, науковців та державних органів, розроблено план запобігання фальсифікації виноробної продукції. У рамках цієї ініціативи лабораторія ННЦ «Інститут виноградарства та виноробства імені В. Є. Таїрова» отримала сучасне обладнання для аналізу вина методом мас-спектрометрії. Це дасть змогу точно виявляти підробки.
Наукова конференція Міжнародні Таїровські читання «OIV та сучасні методи аналізу в галузі виноградарства і виноробства», присвячених 165-річчю від дня народження професора Василя Єгоровича ТАЇРОВА (1859 – 1938) – видатного вченого зі світовим ім’ям, організатора та популяризатора вітчизняної науки про виноград і вино, фундатора Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова».
По закінченні читань учасники ознайомилися із лабораторіями ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» та з напрямами аналітичних досліджень і обладнанням. Лабораторія вірусології та мікробіології акредитована за ISO 17-025 на виявлення вірусів винограду та ГМО у сільськогосподарській та харчовій продукції. Хіміко-аналітична лабораторія відділу виноробства є лабораторією контроля якості вина презентувала щойно отримане обладнання, яке дає можливість за допомогою методу мас-спектрометрії співвідношень стабільних ізотопів визначати фальсифікацію виноробної продукції. Обладнання було придбане за державні кошти, на що державою, у цей вкрай важкий час, було виділено 35 млн. грн.
Круглий стіл «Система контролю якості вин» охопив питання розробки кадастру виноградників, створення системи ефективного ведення виноградарсько-виноробного реєстру України згідно норм і стандартів ЄС, досвіду роботи з географічними зазначеннями для вин в Україні та законодавчі аспекти цих питань і об’єднав закордонних та вітчизняних провідних фахівців галузі з наведених питань.
Також, 8 листопада науковці Інституту виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова
взяли участь в урочистому засіданні Південного Наукового Центру НАН і МОН України, присвяченому Всесвітньому дню науки, яке пройшло у ДУ «Інститут ринку й економіко-екологічних досліджень НАН України».
В ході проведеного заходу науковців відзначили високими нагородами за вагомі наукові здобутки у наукових дослідженнях, популяризації науки та активне сприяння національній солідарності та розвитку, наближення миру.
Серед нагороджених – Людмила Герус, доктор сільськогосподарських наук, завідувачка лабораторії генетичних ресурсів винограду відзначена Подякою Президії Національної академії наук України та Олена Гогулінська, кандидат сільськогосподарських наук, завідувачка лабораторії культури винограду in vitro – Почесною грамотою ПНЦ НАН України та МОН України.
Читайте також: Молоді вина, лекції, крафтові сири. Повний гід 21-м фестивалем Kyiv Food&Wine
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!