На Херсонщині відкривається цех з виробництва кавунового меду

 На Херсонщині відкривається цех з виробництва кавунового меду

На Херсонщині у Голопристанському районі відкривається цех із виробництва бекмесу — так званого кавунового меду.Про це повідомив Юрій Гусєв, голова Херсонської ОДА, передає ukrinform.ua.

«Та розмова, яку ми почали минулого року про бекмес, переробку кавунів, цього року отримає продовження вже під час запуску виробництва бекмесу тут, на Херсонщині. Це так само крафтове виробництво», — розповів Гусєв.

Він додав, що презентував такий продукт у Києві і зрозумів, що це може зацікавити покупця за межами області.

«Це продукт, який здавна готували на Херсонщині. У моєму дитинстві, коли цукор був дорогий, смакували саме бекмес», — додає Олександр Долинко, керівник проекту «Зелені хутори Таврії».

За словами Долинка, нині бекмес можна робити з кавуна, який не йде на продаж — з однобокого, маленького кавуна. Він такий же солодкий, як і той, що відправляють на реалізацію.

«Кавун розрізається, м’якоть виймається, вижимається сік у великі дека і томиться він приблизно 12 годин. Це оздоровча річ, не лише смачна. Для тих, у кого цукровий діабет — кавуновий мед можна, на 100 грам продукту йде 106 калорій, у кого хвороби нирок — це ж кавун, лише „зимовий“ кавун», — пояснює керівник проекту.

Підкреслимо, що торік виготовили лише 30 трилітрових бутлів бекмесу. Посмакувати бекмес його виробництва змогли туристи, які відвідували Голопристанщину.

«У 2020 році працюватиме невеликий цех, де виготовлятимуть в десять разів більше бекмесу. Сподіваюся, що цю ідею підхоплять і в інших районах Херсонщини, де ростуть кавуни, адже це додатковий заробіток для фермера», — наголошує Долинко.

За його словами, у цьому році він планує у цеху виробити першу тонну бекмесу.

«Чотири людини матимуть роботу, фермер отримає відсоток за те, що я у нього беру сік, який він просто викидає у землю, після того, як збирає насіння кавуна», — підсумовує експерт.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар