“Результати перевершили очікування”: підсумки Wine&Spirits Ukraine 2024 від організаторів
На Дніпропетровщині працює крафтова виноробня VinSancho
На Дніпропетровщині виготовляють крафтове вино VinSancho. Про асортимент вин, а також про інші експерименти журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів засновник крафтової виноробні VinSancho Олександр МАТВІЄНКО.
В асортименті крафтової виноробні – такі вина, як Рислінг, Каберне Совіньйон, Сапераві, Піно Грі, Трамінер тощо.
– Все почалося із столового винограду. У 2011 році я посадив перший кущик столового винограду, який я тоді мріяв вирощувати. Хоч у нас не дуже сприятлива місцевість для вирощування винограду, я висадив десь 70 сортів цієї культури, щоб поекспериментувати. Потім я зрозумів, що столовий виноград мене не запалює. Технічний виноград, який можна переробити на вино, – це цікавіше. От і в 2017 році я спробував зробити перше вино, яке було далеко не досконалим. Після того я познайомився з місцевими виноробами. Почав пірнати в тему виноробства з головою. Зрозумів, що треба багато вчитися, адже просто вичавити сік та збродити його – це зовсім не те. У 2018 році Марія Скорченко та Аліна Тенетка організували перші навчання в Києві. Я долучився до них разом із кількома виноробами з нашого регіону. І в тому ж році я зробив уже краще вино. Тоді в мене не було обладнання, погреба для зберігання. Тому вино робив у знайомого винороба, – розповідає Олександр Матвієнко.
Наступного року Олександр зробив погріб для зберігання вина та висадив технічні сорти винограду для експерименту: Дорнфелдер, Біанка, Гурзуфський Рожевий та інші. Але все ж поки основний виноград для вина VinSancho росте на півдні України. Придбав також засновник крафтової виноробні обладнання, у тому числі італійського виробництва.
Розповідає Олександр Матвієнко і про назву виноробні VinSancho:
– Спершу я придумав довгу і складну назву. Потім зрозумів, що треба назвати вино оригінально. Випадково почув назву одного з київських ресторанів, яка наштовхнула мене на VinSancho. Відтоді називаю своє мінівиробництво ось так оригінально.
Винороб розповідає, що цей сезон був важким, адже наприкінці літа почалися дощі, а в вересні було різке похолодання. Через це багато винограду довелося викинути.
– Цього року я планував робити ліценцію на виробництво. Але плани помінялися через війну. Тому зараз я багато експериментую. Зокрема, спробував зробити петнати та сидри. Раніше брав участь у фестивалях, ярмарках. Маю надію, що в майбутньому ще буду презентувати свою продукцію на таких заходах. А поки головними прихильниками моєї продукції є знайомі та підписники сторінок в соцмережах, – розповідає Олександр Матвієнко.
Читайте також:
У компанії Chateau Chizay витримують кавові зерна в бочках із вина
«Винхол Оксамитне»: сезон 2022 та плани на майбутнє