Міжнародний професійний дегустаційний конкурс Favorite Food & Drinks вчетверте відбувся в Києві

 Міжнародний професійний дегустаційний конкурс Favorite Food & Drinks вчетверте відбувся в Києві

16 жовтня переможці конкурсу Favorite Food & Drinks отримали нагороди на Урочистій Церемонії, що відбулася в Mercury Congress Centre. Церемонія стала закритою зустріччю для головних гравців ринку українського food-ритейлу та food-виробництва. Мiжнародний професійний дегустаційний конкурс Favorite Food&Drinks відбувся 26–27 вересня і охопив 14 номінацій.

Серед журі у 2023 році – представники провідних торговельних мереж, АЗК, асоціацій, виробничих компаній: Carlsberg Ukraine, NOVUS, ТОВ «Епіцентр К», ПП «Мережа – Сервіс Львів», ТОВ «Еко-Маркет»,  Кулінарний Центр МХП, KLO, БРСМ-Нафта, 3 Champs Roastery, DAM COFFEE ROASTERS та інші.

За результатами дегустаційного конкурсу 7 найменувань отримали нагороди гран-прі, золоті нагороди отримали 68 найменувань продуктів та напоїв, срібні – 52, бронзові – 1. Всього комісія провела органолептичну оцінку «наосліп» 128 дегустаційних зразків у 14 номінаціях.

Свою продукцію на дегустаційний конкурс Favorite Food&Drinks подали 23 постачальники з України. У конкурсі взяли участь такі виробники, у тому числі крафтові: «Українські медовари», мережа WineTime із продукцією власного виробництва, ТОВ «Джіенпі фрутс», VitaminiЯ, ТОВ «КОРДЕКС», фермерське господарство «Тетяна 2011», ТМ Zinka, ТОВ «ЕкоСвіт!», ТОВ Райбес, фірма «Стрілець» ТМ «ЗОДІАК», Регно Італіа УА, «Мануфактура кави», VARUS із ВТМ, МАНТІНГА Україна, БФІ Сервіс, ЕСПАКО, КиївХліб, ТОВ «Арьяка» (ONUR ТМ), ПРАТ «КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «ЛАГОДА»», Суші Продукт, HD-Group (Запорізький хлібокомбінат №1), М’ясокомбінат «Ятрань», ТОВ «ТЕРРА», ТОВ «ФАРМ-КОНТАКТ».

Дегустації всіх зразків  відбуваються у закритому режимі, в умовах, де дегустаторів не відволікає ніякий аудіальний або візуальний шум: у приміщенні присутні тільки дегустатори і команда з обслуговування та подавання зразків. Продукція подається закодованою – дегустаторам відомі: номер дегустаційного зразка, назва та склад продукту, вид нормативного документу, згідно з яким цей продукт вироблений.

Чим цікавий дегустаційний конкурс Favorite Food & Drinks 2023

Саме на дегустаційному конкурсі  Favorite Food & Drinks дегустаторам була надана можливість першими в Україні продегустувати інноваційні продукти: печиво-їстівна ложечка для кави/чаю «Смачна ложка», печиво-їстівна ложечка для морозива/ягід «Солодка ложка», печиво-їстівна ложечка для кави/чаю «Смачна ложка» кориця і печив-їстівна трубочка для напоїв «Смачна трубочка» ваніль від ТОВ «ЕкоСвіт!». Зразки отримали нагороду «Золото».

Також вперше в Україні на Favorite Food & Drinks 2023 був представлені нові продукти – десерти швидкозаморожені макаронс зі смаками: Манго Лайм Чилі, Апельсин Гранд Марнієр, Фісташка Вишня і Шоколад Маракуя Манго від ТОВ Райбес. Зразки отримали золоті та срібні нагороди.

Свої новинки презентував український виробник «ТЕРРА»,  а саме: каші кукурудзяна з гарбузом та родзинками і вівсяна з сиром «Пармезан» миттєвого приготування.

Крафтовий виробник ТОВ «Джіенпі фрутс» вперше презентував на конкурсі подарунковий набір «Узвар» та Яблучні чипси гострі карамелізовані карамель-чилі.

Вперше у дегустації взяла участь продукція, імпортована із Італії (Регно Італіа УА) та Сербії (ТОВ «ЕкоСвіт!»).

Вперше до складу дегустаційної комісії включено експертів, висококласних фахівців:  з кап-тестінгу, суддів з кавових чемпіонатів. Варто зазначити, що 9 з 16 дегустаторів беруть участь у Favorite Food & Drinks вперше, що свідчить про прозорість та неупередженість оцінювання дегустаційних зразків.

Засновниця та організаторка конкурсу Олена Роговець зазначає:

– Favorite Food & Drinks – це єдиний в Україні міжнародний, професійний дегустаційний конкурс.  Цей захід  довів, що він є ефективним інструментом для технологів, спеціалістів з управління якістю, маркетологів та комерсантів, що працюють у сегменті food & drinks.  Рівень довіри до відзнаки Favorite Food & Drinks є надзвичайно високим, адже склад членів дегустаційної комісії представлений висококласними та неупередженими фахівцями. Склад дегустаторів оновлюється не менше ніж наполовину від конкурсу до конкурсу. Favorite Food & Drinks сприяє вирішенню завдань щодо покращення якості продукції, популяризації серед кінцевих споживачів та професійної спільноти інформації як про виробників та постачальників достойних зразків продуктів харчування та напоїв. Ми запрошуємо подавати свою продукцію на «сліпе» оцінювання як промислових, так і крафтових виробників, а також імпортерів різних продуктових категорій.

Анна Солецька, керівник лабораторії сенсорного аналізу Кулінарного центру МХП додала:

– Однією з причин, чому я беру участь в цьому конкурсі є те, що мені цікаво, що відбувається на українському ринку, яка продукція є на українському ринку. Тому що моя стихія і моє захоплення – це все, що стосується і пов’язано з виробництвом харчових продуктів. Мені цікаві нові тенденції. Мені цікаво, як ринок реагує на нові продукти. Цікаво, які новинки представлені і де їх можна знайти. Цікаво знайомитися з новими виробниками, тому що мені небайдужа доля українського харчового ринку. Така подія – це колаборація між усіма учасниками бізнес-процесу. Всі знайомляться один з одним, тому що деколи буває дуже важко знайти контакти. А такі конкурси допомагають контактувати як виробникам, так і споживачам, всім, хто задіяний в цьому процесі.

Ексклюзивно для учасників і партнерів Favorite Food & Drinks під час ділової частини зустрічі, що була надзвичайно насиченою, Наталія Дрюк, адвокатка, експертка з захист прав інтелектуальної власності та судових спорів, AEQUE, і Ірина Сердюк, патентна повірена, експертка в галузі реєстрації прав інтелектуальної власності, AEQUE, розповіли про особливості реєстрації торговельних марок у food & drinks індустрії. Олена Роговець засновниця та організаторка дегустаційного конкурсу Favorite Food&Drinks, розповіла про ключові тренди на європейському food-ринку. А Наталія Мандрул, провідна фахівчиня з інновацій в Carlsberg Ukraine, і Анна Цільніцька, інженерка-тітестер, спеціалістка з продуктових інновацій та маркетингових досліджень в Carlsberg Ukraine, експертно розповіли про тренди на ринку напоїв у 2023 році.

Валентина Ляшенко, менеджерка ЗЕД відділу міжнародної співпраці Офісу з розвитку підприємництва та експорту, детально розповіла про інструменти підтримки від Офісу для українських підприємств. Альона Хареба, консультантка у сфері ритейлу з досвідом роботи у провідних компаніях (Метро Кеш енд Керрі Україна, Кока-Кола Беверіджиз Україна) розповіла про вимоги торговельних мереж щодо співпраці з виробниками продукції. А Ольга Балозян, директорка з розвитку мережі, презентувала нову торговельну мережу UMAKS Market. 

Після церемонії нагородження відбулася неформальна зустріч дегустаторів та компаній учасників, під час якої гості мали змогу познайомитись, поспілкуватися під час фуршету, обговорити перспективи співпраці, тощо.

Мета Favorite Food & Drinks – виявлення професіоналами високоякісних продуктів харчування та безалкогольних напоїв за органолептичними характеристиками «наосліп». Звичайні покупці та бізнес-партнери можуть довіряти відзнакам Favorite Food & Drinks, нанесеним на паковання продуктів харчування та напоїв, адже вони пройшли суворе оцінювання високопрофесійними, незалежними експертами.  Шукайте відзнаки Favorite Food & Drinks на пакованнях продуктів.

Favorite Food & Drinks запрошує виробників з усіх регіонів України взяти участь і поставити поряд зі своїм брендом заслужений знак якості.

Favorite Food & Drinks 2023 завдячує нашим захисникам  – Збройним силам України за те, що ми з вами маємо можливість вести свій бізнес. Кожен з українців робить свій внесок у підтримку захисників і цього року FFDU зробив свій: 100 грн за кожен з наданих учасниками дегустаційних зразків. 15 000 грн перераховано у 3-тю окрему штурмову бригаду

AEQUO – юридичний партнер дегустаційного конкурсу Favorite Food&Drinks

Медіапартнери: Асоціація рітейлерів України, U-Food Association, The Page,  Mind.ua, Ділова Столиця, Depo.ua, Posteat, 44.ua, Logist.FM, Drinks+, OrganicInfo, Перший Бізнесовий, Управління Якістю, Напої. Технології та інновації

Читайте також:
Журнал «Напої & Пиво. Технології та Інновації»: у полі зору – інновації у виготовленні різноманітних напоїв

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті