Мінекономіки пропонує скасувати акцизний збір на натуральні вина

 Мінекономіки пропонує скасувати акцизний збір на натуральні вина

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виноградарства та виноробства», згідно з яким натуральні вина пропонують вилучити з переліку товарів, із яких вираховують акцизний податок. Про це повідомлено на сайті Мінекономіки.

 
Згідно із проєктом Закону, «маркуванню підлягають усі алкогольні напої із вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об`ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відсотка об`ємних одиниць не здійснюється. Не здійснюється маркування звичайних (неігристих) вин, сусла виноградного, зброджених напоїв, фактична міцність яких не перевищує 15 відсотків об`ємних одиниць етилового спирту, які мають повністю ферментне (ендогенне) походження».
У проєкті Закону запропоновано зняти обмеження для малих виробництв виноробної продукції щодо використання у виробництві придбаних плодів, ягід, винограду, меду, а також дозволити розлив виноробної продукції, зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті натурального бродіння, фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, із вмістом спирту не більше 8,5% об`ємних одиниць у металеві банки із харчового алюмінію. Замість щомісячної звітності внесено пропозицію здійснювати річну звітність щодо обсягів виробництва й/або обігу алкогольних напоїв і спирту з метою оптимізації податкової діяльності.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар