Kyiv Food and Wine Festival: нові виробники, нові вина, нові враження
«Мадейра» – вино двічі народжене сонцем
Українська «Мадейра» проти класичної
Українське вино типу «Мадейра» виграло у змаганні з класичними зразками напою «Мадейри». Дегустацію, нещодавно, провели представники асоціації сомельє України в місті Одеса.
«Мадейра» – це одне з найпопулярніших кріплених вин світу. Вона отримала свою назву від однойменного острова Мадера. Вино відрізняється своєрідним інтенсивним смаком і ароматом. Для його приготування використовуються такі сорти винограду як Серси-аль, Вердельо, Буаль (Боал), Мальвазія і Тінта Негра Моль.
«Мадейру» часто називають вином «двічі народженим сонцем». Перший раз вона народжується на виноградниках, де сонце дарує життя ягодам. А другий раз уже через свою технологію виробництва, яку зараз розділяють на два способи : Estufado та Canteiro. Процес обробки виноматеріалів нагріванням у дубових бочках (на сонці чи приміщеннях зі спеціальним підігрівом) з доступом повітря кілька років.
Сьогодні «Мадейра» – практично єдине вино, в процесі виробництва якого застосовується термічна обробка («мадеризація»). Суть її в тому, що величезні ємності з вином повільно підігріваються до температури 40-50°С, потім вино охолоджується і витримується певне час в дубових бочках. У процесі дозрівання обов’язково забезпечується аерація вина (насичення киснем). Таким чином, виробництво мадери варто на трьох китах: підвищена температура, аерація, витримка в дубових бочках.
Як відомо, «Мадейра» -“дамський коньяк”- вино, яке жорстко прив’язане до острова Мадейра. Проте, як стверджують дегустатори, у радянському союзі думали, що «Мадейра» може бути будь-де і виробляли цей напій. Ця традиція частково залишилася в Україні. Але сьогодні українські винороби не можуть писати назву “Мадейра”, хоча використовують ті ж технологічні принципи виробництва.
Як стверджують представники асоціації сомельє України, загалом можна сказати, що українські зразки за співвідношенням ціни/якості виявилися не гіршими за своїх португальських побратимів, тож можна порекомендувати їх любителям класичної португальської «Мадейри». Ще одна особливість «Мадери» в порівнянні з іншими кріпленими винами – вона може бути і сухою, і десертною, а це означає, що вона привабить як шанувальників солодких вин, так і їх опонентів.
Читайте також: Вино київських вулиць продають на благодійних аукціонах
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!