НАТУРАЛЬНИЙ КОРОК НЕ ШКОДИТЬ ДОВКІЛЛЮ: екодосвід Tapì і Ganau
Крафтовий виробник із Херсонщини буде виготовляти вино
Південь України – ключовий регіон технічного виноградарства України. Чимало тамтешніх господарств вирощували виноград не для власних потреб, а для продажу врожаю виноробам і великим винним заводам. Власне, так раніше працював і Центр промислового горіхівництва та виноградарства з Бериславського району Херсонської області, який виготовляє крафтову продукцію під ТМ Novoray. Але зараз через дорогу логістику реалізовувати так виноград стало невигідно, тому підприємство планує вже в сезоні 2024 року почати самостійно виробляти вино. Про це в ексклюзивному коментарю проєкту «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації» розповів засновник Центру промислового горіхівництва та виноградарства Максим Калайда.
Площа виноградника Центру промислового горіхівництва та виноградарства, який працює на Херсонщині вже 12 років, сягає 8,5 гектара. Щороку там збирають близько 100 тонн винограду.
– Раніше ми вирощували виноград і продавали його для виноробів, але через подорожчання логістики та транспортування зараз реалізовувати так продукцію зовсім невигідно. Та й заманити до нас на Бериславщину винороба, приміром, із Львівщини, зовсім неможливо, тому вирощений врожай потрібно буде переробляти.
Раніше вирощену продукцію підприємство продавало і винзаводу «Коблево», і невеликим виноробам, чиї вина здобували чимало нагород на різних конкурсах.
– Але зараз ми вимушені розвивати власну переробку і плануємо цього року доробляти та більш масштабно запускати лінію з виробництва вина. Хоча зараз у невеликій кількості для власних потреб під ТМ Novoray ми вже виготовляємо настоянки, дистиляти та вино, зокрема і Кагор, але цього сезону плануємо розвивати цей напрям.
Читайте також:
Wines of Ukraine на ProWein 2024: досягнення, розвиток, нові перспективи
Новий номер журналу «Напої. Технології та Інновації» можна завантажити безкоштовно