Крафтові сидри та кальвадоси: сингли та купаж
На початку цього року у київському ресторані «Галера» вперше в історії вітчизняних напоїв відбувся спеціалізований дегустаційний конкурс, присвячений лише яблучним і грушевим дистилятам «Дари осені 2019: сингли та купаж». Це вже восьмий відкритий всеукраїнський конкурс крафтовиків, який проводиться під егідою клубу «ПЕРЕГОН-18».
Усього на дегустації було представлено 50 видів яблучних і грушевих дистилятів, з них 11 сидрів, 9 невитриманих дистилятів, усе інше – кальвадоси. У цьому безпрецедентному змаганні (сліпа дегустація за стандартною галузевою 10-бальною шкалою) вперше впровадили електронну систему підрахунку голосів, що істотно заощадило час.
СПОЖИВАЧАМ ПОДОБАЄТЬСЯ, КОЛИ СИДР ПАХНЕ ЯБЛУЧКОМ
– Рівень представлених на конкурсі напоїв – шикарний, – зазначила завідувачка лабораторії Українського НДІ спирту і біотехнології продовольчих продуктів, член журі дегустаційного конкурсу Марина ЧЕХУН. – Я навіть здивувалася, що у нас так багато виробників сидрів, яким цікаво створювати цей нетрадиційний для України напій. У зразків, які мене підкорили, – яскравий яблучний аромат і смак, легкий дріжджовий відтінок, прекрасна газація. А найвищий бал я поставила напівсухому сидру, адже споживачі цінують у «яблучному вині» солодкість і відсутність сильної кислоти (сидри бувають сухі, напівсухі, напівсолодкі, солодкі – прим. авт.). Зазначу, що технологічний процес виробництва сидрів не такий простий, як здається: потрібно підібрати сорти яблук, спеціальні дріжджі та все правильно скомпонувати…
– У сидрів дуже важко прибрати дріжджовий тон, а споживачам подобається, коли напій має тільки легкий дріжджовий відтінок і пахне яблучком, – наголосила член дегустаційної комісії, заступник директора асоціації «Укргорілка» Валентина ПОПОВА.
Продовження статті читайте у номері 1-2 (82-83) журналу “Напої.ТІ”.
Оформити передплату можна за тел.: +38 (0362) 60 88 21, а також зконтактувати з менеджером за тел: +38 063 056 47 88, +38 068 568 66 58, +38 096