Новий журнал «Пиво. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Конкурентоспроможність продукції – наслідок якісного захисту: чому сітка в саду стає необхідністю, а не розкішшю
За нинішніх жорстких вимог до продукції на внутрішньому та міжнародному ринках і при стрімкій зміні клімату садівникам довелося переглянути стратегію та підходити до справи з огляду на технологічні рішення. Зокрема, один з першочергових заходів для створення прибуткового бізнесу – облаштування саду протиградовими сітками. Правильність такого кроку підтверджується у зимову пору, а також під час весняних заморозків останніх років, коли більшість українських садівничих господарств, де не було протиградових сіток, втратили не тільки майже весь урожай, а подекуди й рослини.
Наразі на ринку представлений досить великий асортимент сіток, тому важливо не помилитися у виборі. Група компаній EFT GROUP займається забезпеченням повного технологічного процесу: від постачання саджанців – до переробки врожаю. Про правильний вибір захисту, технологію встановлення накриття та переваги різних типів сіток журналу «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» розповів директор компанії EFT GROUP Вадим КУЗЬМІНСЬКИЙ.
– Людині, котра не є фахівцем у цій галузі, складно самостійно підібрати правильний варіант сітки, який вирішить проблему у саду. Характеристики ґрунту, морфологія й особливості різних фруктових дерев, схема посадки, а також кліматичні умови – всі ці фактори визначають тип установки сітки, найоптимальніший для захисту врожаю. Іноді нестача часу, досвіду або персоналу призводить до того, що власники садів відмовляються від установки захисних сіток «під ключ». Проте краще витратити більше часу й звернутися за допомогою до фахівців, ніж завдати непоправних збитків власному бізнесу.
РІШЕННЯ, ПЕРЕВІРЕНІ ЧАСОМ
З метою виробництва найкращих сіток EFT GROUP співпрацює з компанією TESRETE. Вона виготовляє захисні тканини для сільськогосподарської галузі понад 40 років і постійно вивчає тенденції ринку, адаптуючись до потреб замовників. TESRETE виготовляє сітку, використовуючи високотехнологічні матеріали та виробничі потужності, а також працює зі стабілізованими моноволокнами HDPE найвищої якості.
ЧИТТИ ТАКОЖ: Садівничий бізнес «під ключ» з EFT Group
Крім того, компанія співпрацює з виробниками монониток і добавок, щоб підтримувати і покращувати якість та ефективність продукції. Всі матеріали для виготовлення сіток перевіряють і тестують у лабораторіях, які гарантують технічні та механічні характеристики готового продукту, забезпечуючи більший запас його міцності порівняно зі стандартами, встановленими UNIPLAST.
До слова, нещодавно компанія TESRETE розробила нову мононитку KRISTAL LONG LIFE. Її виготовля-
ють зі спеціальної моносуміші UV стабілізаторів, які гарантують суперзахист полімеру навіть за критичних
умов навколишнього середовища. Мононитка KRISTAL LONG LIFE має дуже високу стійкість до ультрафіолету – понад 1500 кли, тоді як більшість виробників пропонують продукцію зі стійкістю 900-950 кли. Крім того, вона вдвічі стійкіша до дії пестицидів (s, cl, fe) і стовідсотково нетоксична.
ОБИРАЙТЕ ПРАВИЛЬНО
Обираючи тип сітки, її призначення та структуру, варто також одразу визначити тип установки конструкцій. Експерти виокремлюють у цьому процесі кілька важливих моментів.
Наприклад, установки з похилою сіткою – це класична конструкція для захисту фруктових садів від граду. Найчастіше їх використовують у садах з широким міжряддям. Головна перевага конструкції з похилою сіткою – підвищена надійність, оскільки вся структура не провисає під вагою граду. Опади в такому випадку відразу стікають у міжряддя. Управління системою відбувається на висоті нижнього з’єднання сітки, а не на вершині стовпа.
Поширений і горизонтальний тип установки сітки, який легко монтувати. Найчастіше таку технологію застосовують у грушевих і яблуневих садах. Системи й матеріал недорогі, висота стовпів мінімальна, при цьому зазвичай використовуються стовпи з попередньо напруженого цементу. Проте конструкції такого типу потребують ретельнішого догляду. До того ж вся установка перебуває під досить високим тиском, тому важливо приділити особливу увагу анкерним кріпленням і системі центрального стоку граду.
Цікавим варіантом установки з горизонтальною сіткою є система з гумовими кріпленнями. Ця система порівняно з традиційними гарантує ефективний захист саду за обмежених витрат. Але вона потребує щорічних капіталовкладень, бо кріплення для сітки треба замінювати після зносу. Система з гумовими кріпленнями передбачає накладення шарів сітки, що створює певну тінь на ділянках у саду. Це дуже важливий аспект, який потрібно врахувати при виборі сітки.
Для детальних консультацій, звертайтесь:
+380 44 333 33 45
+43 72 088 18 69
+380 67 505 51 21
+380 67 447 20 20
eft.ukraine@gmail.com
fb.com/eft.ukraine