КОМПАНІЯ SST: СИМБІОЗ ТРАДИЦІЙ ТА ІННОВАЦІЙ

 КОМПАНІЯ SST: СИМБІОЗ ТРАДИЦІЙ ТА ІННОВАЦІЙ

Відкрите бродіння – це процес бродіння, який відбувається у відкритих ємностях, на відміну від бродіння в закритих циліндрично-конічних танках. Цей класичний метод бродіння, яким зброджують пивне сусло, має глибоке коріння в історії людства, згадки про нього сягають 7000 року до нашої ери в Китаї. Стародавні цивілізації, такі як Єгипет, Греція та Рим, активно використовували метод відкритого бродіння для отримання пива. Цей метод дозволяє дріжджам відчувати мінімальний тиск, що сприятливо впливає на їх фізіологічний стан, та часто використовується при виробництві пива низового бродіння, наприклад, лагеру.

Приміщення, в якому розміщенні місткості відкритого бродіння, повинно бути санітарно підготовлене. Якщо мова іде про ємності великого об’єму від 10 000 л і вище, таке приміщення краще планувати двоповер ховим. В першому поверсі (технічний поверх) розміщуються нижня частина місткостей відкритого бродіння та всі трубопроводи: лінії перекачування пивного сусла з варниці, лінії миття ємностей та лінії перекачування на доброджування. Керування потоками відбувається за допомогою запірної арматури на панелях керування. В другому (технологічному) поверсі розміщується верхня частина місткостей. Обов’язково приміщення потрібно обладнати правильно підібраною вентиляцією оскільки ємність відкрита та виділяється під час бродіння велика кількість СО2. Також потрібно змонтувати бактерицидні лампи та організувати санітарно пропускний пункт для зменшення ризику поширення інфекції.

Непростим викликом для команди інженерів і технолога SST було миття такого обладнання. Оскільки місткості переважно квадратної форми, а миття відбувається за допомогою щіток та присутності працівників заводу в середині ємності, це дуже негігієнічно та складно для обслуговування таких місткостей. Тому було прийняте рішення виготовити ємності круглої форми з конічним днищем та спеціальною миючою головкою для безконтактного миття обладнання. На конструкцію миючої головки компанія SST має патент.

Місткість відкритого бродіння виготовляється з нержавіючої сталі марки AISI 304 (Бельгія). Для охолодження сусла в ємності змонтована покльована сорочка, до якої необхідно підключити трубопроводи з пропілен гліколем чи охолодженою водою. Залежно від висоти обладнання монтується декілька контурів охолодження, на конусному днищі обов’язково та на циліндричній частині місткості.

Контроль температурних режимів здійснюється за до помогою програмного забезпечення, яке отримує сигнал від температурних датчиків та подає команду на відкриття клапанів подачі холоду. Процес контролю температурних режимів здійснюється в повністю автоматичному режимі.

Миття обладнання відбувається завдяки миючій голів ці спеціальної форми. Процес миття може проходити в автоматичному режимі або з ручним керуванням. Миючі розчини подаються на миючу головку із СІР станції через панель керування місткістю. За допомогою мобільної по мпи повертаються назад на СІР станцію.

Для ізоляції місткості використовується нержавіюча сталь та утеплювач з каучуку та пінополіуролетану, що дозволяє мінімізувати втрати по холоду та уникнути утворення конденсату.

Керування перекачуванням пивного сусла відбувається на панелях керування за допомогою запірної арматури від NIOB (Чехія). Переключення потоків сусла з варниці та перекачування на доброджування в горизонтальні місткості відбувається за допомогою калачів та помпи. Всі трубопроводи зварені з піддувом інертного газу.

Завдяки конічному дну і пониженню температури є можливість дуже якісно зібрати дріжджі для зберігання та повторного використання. Також завдяки круглій формі та доступу по периметру ємностей, є можливість зібрати піну, яка утворюється під час бродіння та пивні дріжджі. Для обслуговування відділення відкритого бродіння достатньо одного працівника.

В Україні методом відкритого бродіння варять пиво лише декілька пивоварень. Серед них – Глібівський пивзавод (Перша Подільська парова бро варня), що знаходиться на Тернопільщині.

Завод використовує технологію відкритого бродіння для своїх сортів Глібівське світле, Глібівське напівтемне, Пшеничне, Лемківське, Шляхетне, Blanche, Helles, Premium та Pilsner. Процес бродіння пива відбувається у відкритих місткостях, а не в закритих цистернах, і пивовар може безпосередньо спостерігати за процесом бродіння та контролю вати його перебіг і якість. Для відкритого бродіння були змонтовані спеціальні чани, а після завершен ня головного бродіння, пиво перекачується на до броджування у відділення лагеру. Така технологія виробництва дає можливість створити мінімальний тиск на дріжджові клітини, покращити їх фізіологічний стан та в результаті – смак пива.

– При відкритому бродінні утворюється більше летких сполук, що добре впливає на аромат пива. Крім того, за такої технології відбувається краща селекція дріжджів, а це дає можливість нашому пиву якісніше виброджувати, – зазначає пивовар Павло ДОБОЩУК. – Ми виготовляємо певні сорти пива за давніми традиціями, щоб досягти найкращого результату, використовуючи оригінальні рецепти й натуральну сировину. Хоча така технологія є доволі трудомісткою, порівняно із сучасними технологіями варіння, але завдяки цьому нам вдається варити справді, класичне пиво, яким воно має бути.

Поєднуючи старовинний спосіб та високотехнологіч не обладнання, Глібівський пивзавод створює справжнє пиво за українськими та німецькими рецептами.

Найсучасніше обладнання компанії SST розроблене для забезпечення ефективної, універсальної та надійної роботи, що дозволяє створювати виняткові варки простим і повторюваним способом, незалежно від того, чи ви досвідчений майстер пивоваріння, чи тільки починає те свою подорож у світі пивоваріння.

Пивоварні від SST ретельно сконструйовані із сучасними системами контролю та передовою автоматизацією, що дозволяє досягти високої якості та незмінних результатів від партії до партії. Від затирання до бродіння ви матимете повний контроль над кожним етапом процесу пивоваріння.

Незалежно від того, чи варите ви традиційний ель, експериментальний IPA чи лагер, системи SST адаптують ся до вашого стилю пивоваріння. Завдяки настроюваним налаштуванням і модульним конфігураціям ви можете легко масштабувати виробництво або експериментувати з різними рецептами. Можливості безмежні.

Компанія пишається міцністю та довговічністю своїх виробів. Обладнання SST виготовлене з високоякісної сертифікованої нержавіючої сталі, із найсучаснішою автоматизацією від SIEMENS, і створене таким чином, щоб витримувати вимоги комерційного пивоваріння, забезпечуючи при цьому гігієнічність і просте обслуговування. Інвестуйте в пивоварну систему, яка витримає випробування часом.

Фінансова сторона питання дуже гнучка, адже в SST індивідуально підходять до побажань клієнта, пропонуючи декілька варіантів комплектацій варочного порядку (2-х; 3-х, … 6-ти посудних) з подальшою можливістю доукомлектовування, розширення потужностей.

Тому підхід до підбору обладнання враховує всі побажання інвестора: чи це пивоварня ресторанного типу, чи більш промисловий варіант, площу приміщення, ринок збуту.

Від першого проєкту до встановлення під ключ команда експертів SST підтримує вас у кожному аспекті вашого пивоварного обладнання.

Компанія SST:

Наша команда спеціалістів займається постійним розвитком. Нещодавно ми виготовили пастеризатор для пива. Це нове для нашої компанії обладнання, з яким ми впоралися на відмінно. Пастеризатор пива потужністю 2000 л/год працює в автоматичному режимі та успішно справляється із завданням. Також ми виготовляли проточні пастеризатори для пастеризації соків. Розвивається компанія також в напрямку міцного алкоголю, є де кілька реалізованих проєктів із виготовлення зернових та фруктових дистилятів. Нещодавно завершили роботу із виготовлення вузлів темперування та СІР станцій для фармацевтичного виробництва. Це підтверджує високу якість нашого обладнання та максимальну увагу до дрібниць в процесі виготовлення.

Ми завжди готові надати підтримку, відповісти на ваші запитання та запропоновувати рекомендації щодо вашого пивоварного бізнесу. Ми віримо в розвиток української спільноти пристрасних пивоварів, які можуть ділитися своїми знаннями та досвідом!

Читайте також: Ципа в топ-10 Forbes Ukraine найдинамічніших малих броварень України

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/archive/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 300 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 240 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 240 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті