Компанія «Шато Чизай» презентувала перше закарпатське ігристе вино Sekt Selection, створене традиційним методом
Нещодавно відома виноробна компанія «Шато Чизай» презентувала ексклюзивні вина Sekt Selection. Це перші ігристі вина Закарпаття, створені класичним способом шампанізації з ексклюзивних для України сортів винограду – Черсегі та Блауфранкіш, кажуть виробники.
– Коли збирали врожай винограду 2021 року, ми знали, що будемо закладати перше закарпатське ігристе вино пляшкової ферментації. Але ми й уявити не могли, що будемо робити це в перший день повномасштабного нападу росії на нашу державу. Маючи досвід створення ігристих Carpathian Sekt, команда мріяла зробити й вино «за класикою». Це «вища ліга виноробства». Усе було готове, план закладання в пляшки стояв на 25.02.2022. Та того самого ранку, 24 лютого, вирішили не відкладати справу на тоді геть невідоме «завтра». І стали до праці. Це вино стало ігристим війни, але ми віримо, що воно скоро стане ігристим Перемоги, – ділиться директор «Шато Чизай» Дмитро ШОЛУДЬКО.
Sekt Selection – лімітована колекція витриманих ігристих вин із ексклюзивних для України сортів винограду – Черсегі та Блауфранкіш. Витримка першої мініпартії – 20 місяців.
2020 року компанія «Шато Чизай» випустила колекцію ігристих вин Carpathian Sekt за методом Шарма-Мартінотті. Цим способом роблять багато ігристих вин у світі, включаючи популярне північноіталійське просеко. Команда «Шато Чизай» мріяла зробити преміальне ігристе надскладним традиційним (класичним) методом. Так його виготовляють у Шампані, Ельзасі, Бургундії та інших поважних винних регіонах.
– Створюючи ігристе вино традиційним спосібом – з повторною ферментацією у пляшці – «Шато Чизай» творить нову історію виноробства Закарпаття та України, і це не перебільшення. Блискучі, неперевершені і найбільш витончені ігристі вина зроблені саме за такою складною методикою, їхнє виробництво суворо регулюють у старовинних винних регіонах, і ці вина особливо цінують фанати, – кажуть виробники.
У чому різниця між методами Шарма-Мартінотті та традиційним (класичним) – пояснюють фахівці компанії:
– За першим способом вино проходить вторинну ферментацію у спеціальних ємностях (акратофорах), де утворює природні бульбашки, і вже отаким, ігристим, бутилюється. Спосіб почали розробляти 1895 року, і також його називають італійським, або резервуарним (акратофорним). А за класичним методом вино закладають для другого бродіння у пляшки. Далі вино витримується на осаді, інколи роками. І це дуже схоже на магію… Історія технології сягає Середньовіччя. Саме так роблять найвідоміші ігристі світу, зокрема, захищені за назвою походження. Це французькі шампанське та креман, італійська франчакорта, іспанська кава. Тепер до цього списку доєднується українське ігристе від «Шато Чизай». Метод Шарма-Мартінотті найчастіше – про свіжість, легкість і бадьорий характер вина. А класичне ігристе – складніше, комплексніше, багатогранніше. Ризикованіше. Але й цікавіше.
Sekt Selection – витримані ігристі вина: Brut nature біле Chersegi та Brut nature рожеве Blaufrankisch. Для створення цих вин використаний виноград раннього збору вінтажу 2021 року.
– У час, коли ми випускаємо першу мініпартію, вина мають 20 місяців витримки. Різні релізи цього вина матимуть різний термін, адже ми зніматимемо вино з осаду поступово, малими партіями. А значить, ароматично-смакова гама змінюватиметься, – зазначають у компанії.
Читайте також:
Завдяки чому вина від Валерія Наровила посідають найвищі місця на конкурсах та дегустаціях
Фільм «Поранена земля» про українських виноробів переміг на кінофестивалі в Іспанії