Фільм «Поранена земля» про українських виноробів переміг на кінофестивалі в Іспанії

 Фільм «Поранена земля» про українських виноробів переміг на кінофестивалі в Іспанії

Документальний фільм «Поранена земля» (Wounded Land) здобув головний приз Wine International Film Festival в Іспанії. У фільмі йдеться про українців-виноробів, які, незважаючи на війну, далі працюють на своїй землі.

Головну статуетку забрав український журналіст Роман Заяць, який є автором сценарію, режисером фільму та засновником медіапроєкту «Серцевина». Вручення відбулося символічно 12 листопада – в український День виноградаря та винороба.

– Ця нагорода — для всіх, хто працює на землі, хто збирає виноград, минаючи міни та ракети, і наперекір обставинам робить чудове вино. Це нагорода тим виноробам, сомельє, підприємцям, які загинули. І, як журналіст, скажу, що це в тому числі нагорода для всіх медійників, які, щоб розказати світу про справжні жахіття війни, також втратили своє життя. Заради нашого майбутнього життя, – сказав Роман на врученні нагороди, пише проєкт «Серцевина».

«Поранена земля» розповідає про людей, які не залишили свою землю, продовжують про неї піклуватись, плекають свої лози, попри постійну небезпеку, пише The Village Україна.

– Дехто з героїв фільму пішов воювати, майже всі волонтерять, але всі точно знають, що саме вони захищають: цінність людського життя, приватної власності, родинних традицій, – кажуть у знімальній команді.

Документальний фільм «Поранена земля» є копродукцією трьох країн: США, України та Польщі. У 2021 році в межах медіапроєкту «Серцевина» команда розпочала зйомки документального фільму про культуру виноробства в Україні. Проте у 2022 році, з початком повномасштабної російської агресії, контексти настільки змінилися, що фільм майже повністю перезняли.

Головним оператором картини виступив Андрій Семенюк, українець, який останні сім років працює в Голлівуді, продюсерами стали Скотт Маршутс і Роман Заяць, режисером монтажу – Артем Турченко, музику написав композитор Артем Бабурін. Постпродакшн фільму зробила польська студія Multilab film Postproduction у Кракові.

Переглянути «Поранену землю» можна на Amazon Prime й інших стримінгових сервісах.

MOST Wine International Film Festival — найбільший в Європі фестиваль, на якому представляють фільми про вино та культуру, проходить в іспанському містечку Вілафранка в Каталонії. Цей фестиваль вже 12-й, в цьому році на ньому було представлено майже 50 аудіовізуальних робіт різних форматів. І головну нагороду отримала саме українська стрічка.

Читайте також:
Як українським винам підкорити міжнародні ринки — розповість освітній семінар «Експорт для крафтових виноробів. Документи, ринки збуту, економіка»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті