Компанія «Медовий Спас» презентувала сікеру на основі соняшникового меду

 Компанія «Медовий Спас» презентувала сікеру на основі соняшникового меду

Компанія «Медовий Спас», що на Київщині, презентувала нову сікеру «Сонячну» на основі соняшникового меду, а також почала експортувати медові напої у Швецію. Про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів власник і директор компанії «Медовий Спас» Сергій ЛИПКО.

– Сікеру «Сонячну» ми зробили лише на основі соняшникового меду. Технологія виготовлення сікери не складна. На конкретному етапі виброджування ми її охолоджуємо, щоб зберегти медові цукри. Зупиняємо бродіння на певному градусі і далі витримуємо, напій дозріває перед розливанням у пляшки. Витримуємо сікеру на дубових чипсах у нержавіючих ємностях. Важливо, що температура для витримки сікери має бути 11 ℃, – ділиться Сергій Липко.  

Виготовили цю сікеру, щоб в асортименті були різні категорії напою – суха, напівсуха, солодка, напівсолодка. Частину меду для виробництва сікери використовують свого виробництва, адже власник компанії – пасічник уже впродовж 17 років. Частину ж меду закуповують у партнерів. Адже виробництво зростає. Так, наступного року обсяги виробництва становитимуть 200 тонн, а це вдвічі більше, ніж до початку повномасштабної війни.

Минулого року сікеру почали експортувати до Японії. А минулого місяця виробники відкрили для себе новий ринок – Швецію. Туди постачають 3 сухі різновиди сікери та 2 ігристі петкети.

– Петкети – це ті ж самі петнати. Їх виготовляємо за давньою технологією анцестраль, коли напої виброджують у самій пляшці. Петкети натуральні, туди не додають сульфіти, тому що стабільності досягаємо завдяки вуглекислому газу, який виділяється під час бродіння. Він є стабілізатором цих напоїв, – пояснює Сергій Липко.

Читайте також:
Бокал пива може бути зброєю, що вбиває окупанта. З досвіду Театру пива «Правда»
Beermaster Brewery презентує 3 нові сорти Barley Wine

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті