Колишній військовий налагодив виробництво соку, кальвадосу і варення

 Колишній військовий налагодив виробництво соку, кальвадосу і варення

Засновники господарства «Крамаренків сад» налагодили виробництво соків без жодних барвників, консервантів та з мінімальним додаванням цукру. На території, де майже 30 років тому була військова частина, сьогодні росте сад яблунь, груш, жимолості та лісового горіха.

Яблучний сік роблять за допомогою спеціальної установки – сепаратора. Спочатку вичавлюють сік у діжку, остуджують. Потім переливають в іншу діжку з нержавійки і переганяють через сепаратор. Сік ТМ «Крамаренків сад» виробляється без додавання цукру та води. За вечір таким методом закривають до 300 пляшок.

Засновник і керівник крафтового виробництва Михайло Крамаренко розповів AgroPortal.ua, що у 1999 році вони з сином викупили територію, де раніше була військова частина, та почали на ній закладати сад. Тяга до садівництва в чоловіка була ще з дитинства, адже його батько мав невеликий шматок землі, де вирощував дерева, зокрема і фруктові. Будучи військовим, Михайло не знаходив часу зайнятись улюбленою справою, а от пішовши на заслужений відпочинок, втілив давню мрію в життя.

Щороку 300-400 кг яблук закладають у погріб для власних потреб. Залежно від сорту, вони можуть зберігатись до березня, а то й довше.

Читайте також:
Презентуйте свої напої – вина, дистиляти, настоянки, наливки, соки тощо – на міжнародній конференції для садівників, ягідівників, горіхівників у Кам’янці-Подільському!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті