Колоритно та апетитно: у Болграді відсвяткували болгарський День вина – Трифон Зарезан + ВІДЕО та ФОТО

 Колоритно та апетитно: у Болграді відсвяткували болгарський День вина – Трифон Зарезан + ВІДЕО та ФОТО

У Болграді Одеської області 12-13 лютого відзначили народний день вина та виноградарів – Трифон Зарезан. Традиційне для Бессарабії свято охопило м. Болград та села Табаки та Залізничне. На це дійство приїхало чимало туристів, а також взяли участь чи не всі мешканці краю.

Зазвичай на свято щороку приїжджають шість “Трифонів”. По одному із кожного краю Болградського району. Як розповіла «Суспільному. Одеса» керівник Одеського обласного центру болгарської культури у м. Болград Галина Іванова, кожне село обирає найкращого виноградаря у селі та відправляє на фестиваль.

– Серед цих учасників обирається Цар-Трифон, лідер із виробництва, продажу вина, наявності виноградної землі. Є певні причини, чому він є царем. Цього року у нас цар із села Виноградне. Це Кубейське товариство, – пояснила Галина Іванова.

Яскраве та колоритне святкувння було насичене безліччю подій, приємних сюрпризів, нагород та веселощів. Після того, як обряд обрізання виноградної лози на кількох локаціях було завершено, гості продовжили святкування у центрі міста. Для мешканців Болграда та гостей міста, яких було багато, працювали ярмарок національної кухні та напоїв, ярмарок сувенірів, майстер-класи народної творчості, арт-фото зона «У національному натхненні», на якій кожен міг одягнутися у національний одяг та сфотографуватися на пам’ять.

У рамках фестивалю було нагороджено найкращих виноградарів та виноробів Болградської територіальної громади, а також мешканців інших громад Одеської області, які подали заявки на участь у конкурсі. Також почесні грамоти отримали працівники культури Болградського району та переможці спортивних змагань, що пройшли у рамках фестивалю.

Культурну програму для учасників фестивалю підготували артисти КП “Центр культури та дозвілля” Болградської міської ради та низки сіл Болградського району.

Фото: Відділ культури, туризму, молоді та спорту Болградської міської ради

Відео: БессарабиЯ UA

Нагадаємо, 3-4 березня 2022 року в Одесісмт. Таїрово відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Успішне виноградарство та виноробство». Запрошуємо на профільну конференцію!

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті