Кліматичні зміни можуть призвести до втрати популярних сортів винограду

 Кліматичні зміни можуть призвести до втрати популярних сортів винограду

Через глобальні зміни клімату можуть зникнути види винограду, з яких роблять популярні у всьому світі вина. Про це йдеться в дослідженні на сайті iScience.

Схили пагорбів гір досі були сприятливим місцем для виноградарства через оптимальне сонячне випромінювання, правильні коливання температури вдень і вночі (необхідні для дозрівання винограду), належний дренаж ґрунту. Але через кліматичні зміни ці ландшафти перебувають під загрозою. Екстремальні погодні явища прискорюють деградацію ґрунту. Інтенсивні локальні опади можуть швидко спричинити обвалення схилів та ерозію ґрунту. Ще одну проблему можуть створити тривалі посухи, які були в Європі у 2022 році.

У дослідженні згадані виноградники на схилах пагорбів Італії, де виготовляють популярне сухе ігристе вино просеко, а також виноградники в Португалії та Іспанії.

Ґрунти в гірських виноградниках зазвичай тонкі, за мільйони років ерозія знесла родючу землю та воду вниз по схилах. Однак саме гірська місцевість є ключем до створення неповторних ароматних вин. Гірські ґрунти дозволяють вирощувати виноград невеликого розміру (наприклад, як чорниця), але з вищим співвідношенням шкірки та соку. В шкірці винограду міститься багато аромату, смаку і речовин, завдяки яким вино має інтенсивний смак. Але за виноградниками на схилах пагорбів в Італії, Португалії та Іспанії найскладніше доглядати. Вони найбільше піддаються ризику деградації ґрунту та посухам. Саме тому з’явився вислів «героїчне виноградарство».

Як зазначає видання Daily Mail із посиланням на дослідження, втрата виноградних культур через зміни клімату може призвести до зникнення найпопулярніших в усьому світі вин. Окрім ігристого вина просеко, під загрозою також інші види – бургундські вина, Гран Крю, Каберне Совіньйон, Соаве чи портвейн.

У дослідженні зазначається, що фермери та науковці мають працювати разом, щоб врятувати сорти винограду, з яких роблять деякі з найвідоміших вин у світі.

Найбільшою загрозою дослідники називають збіднений ґрунт та недостатні опади. Можливим рішенням для запобігання втраті ґрунту може стати вирощування трави між виноградними лозами, щоб скріпити землю, а також збір дощової води в резервуарах на схилах пагорбів.

Читайте також:
Інноваційні рішення для «героїчного» виноградарства презентували на міжнародній виставці Enovitis Extême

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті