Технологічні інновації на виноградниках, нагороджені на виставці ENOVITIS IN CAMPO

 Технологічні інновації на виноградниках, нагороджені на виставці ENOVITIS IN CAMPO

Від тракторів із низьким рівнем викиду небезпечних речовин до інтелектуальних обприскувачів, від програмного забезпечення для оптимального планування до електричних обприскувачів: оголошено переможців конкурсу Lucio Mastroberardino Innovation Challenge, що проводять у рамках 16-го ярмарку-виставки Enovitis in Campo (23-24 червня, виноробня Ca ’Bolani, Італія).

Протягом багатьох років подія, організована Unione Italiana Vini, зарекомендувала себе як вирішальне випробування продуктів, технологій, техніки та послуг у виноградарстві. Мета нагороди – відзначити інновації та експерименти у сфері виноградарства в компаніях, які виступають під час подій Enovitis in Campo та SIMEI.

Зокрема, є дві нагороди:

  • премія за технологічні інновації (the Technology Innovation Award)
  • премія за нові технології (the New Technology Award)

Премію за інноваційні технології здобувають учасники, які демонструють значний прогрес із погляду різних якісних параметрів. Премію за нові технології здобувають компанії, які демонструють інноваційність за одним із параметрів оцінювання, зазначених у правилах конкурсу.

Нагороди здобули такі інновації:

  • SRX 5800 Tora від Antonio Carraro spa (нова технологія)
  • ARVAplant Mobile від ARVAtec srl (нова технологія)
  • BCS Eagle 85 Dualsteer від BCS spa (нова технологія)
  • Smart Synthesis Hybrid від Caffini spa (нагорода за технологічні інновації)
  • BIOOtwin® L від CBC (Europe) srl (Нова технологія)
  • Cima Kit – Easy Farm від C.I.M.A. spa (нова технологія)
  • e-Sprayer від Nobili spa (нагорода за технологічні інновації)
  • УФ-стимуляція за допомогою УФ підсилення (нова технологія)

Нижче наведено короткі характеристики нагороджених технологій.

SRX 5800 Tora від Antonio Carraro spa  

SRX 5800 Tora від Antonio Carraro має низку характеристик, які зазвичай бувають лише на найпотужніших тракторах у цій категорії: кабіна з 4 стійками, придатними як ЗІЗ під час фітосанітарних обробок, низька посадка водія, до 13 гідравлічних випусків і двигуни, що відповідають 5-му етапу за вмістом газоподібних забруднювачів. Це нова машина, доступна для виноградарів, яка, незважаючи на відносно обмежену потужність, має значно кращі технічні характеристики.

ARVAplant Mobile від ARVAtec srl

ARVAplant Mobile зарекомендувала себе як унікальна система для досвідчених виноградарів, які можуть вирішити проблему «проєктування» посадки виноградника безпосередньо в полі. Особливістю системи є можливість відстежувати і розраховувати необхідний матеріал. Особливо важливою є можливість точно запрограмувати чисельні потреби в матеріалах перед посадкою, уникаючи втрат часу, а також зриву роботи. Система придатна для ручної посадки. Вона допомагає економити кошти для посадки навіть в умовах ґрунту, не придатних для механізації.

BCS Eagle 85 Dualsteer від BCS spa

Електронне зчеплення серії Eagle 95 впроваджує певні функції в гаму тракторів з ізодіаметром середньої та високої потужності, які покращують рівень комфорту та безпеки оператора, особливо під час тривалих робочих днів та виконання повторюваних маневрів, таких як керування матеріалів із фронтальним навантажувачем. Перехід до етапу 5 з точки зору газоподібних забруднювачів, як правило, передбачає збільшення габаритних розмірів моторного відсіку, тоді як у цьому випадку вдалося зменшити висоту на цілих 80 мм, з відчутними перевагами з точки зору оглядовості виноградних рядків.

Vignetto 90 CARRARO Agriitalia
(дилер «СмартАгро»)

Гібридний атомайзер Smart Synthesis Hybrid від Caffini spa

Розпилювач вводить в режимі реального часу контроль потоку повітря вентилятора відповідно до характеристик рослинності. Це стало можливим завдяки електроприводу вентилятора. Регулювання об’єму повітря має важливе значення для забезпечення ефективності лікування та обмеження шкідливого явища заносу. Використання ШІМ-форсунка з імпульсним керуванням струменем дозволяє утворювати потік крапель, розмір яких не змінюється при зміні швидкості потоку суміші.

BIOOtwin® L від CBC (Europe) srl

Біорозкладність полімерів BIOOtwin ® L у поєднанні з характеристиками вивільнення феромонів, що гарантують його повне виснаження до настання весни після застосування, значно спрощують керування ними в польових умовах. Продукт не потрібно видаляти, оскільки його повністю поглинає ґрунт і перетворює його на органічні речовини (вуглекислий газ, воду та біомасу).

Kit Cima Easy Farm від C.I.M.A. spa

Набір Kit Cima Easy Farm — це програмне забезпечення, яке дозволяє відстежувати оперативні дані (середня розподілена доза, середня швидкість і середній робочий тиск, розподілені літри води, агрохімікати, оброблені гектари, загальний час роботи та фактичний час обробки, GPS-запис пройденого маршруту). Система надає звіт про обробку даних. Це забезпечує ефективність операцій, краще керування машинами компанії, можливість відстеження операцій та зберігання даних.

Електронний розпилювач від Nobili spa

Система e-Sprayer є надзвичайно інноваційною не лише завдяки повній автоматизації, а й завдяки розвитку взаємопов’язаного робочого місця з еволюцією E-SOURCE NewHolland. Повністю електрична система відкриває новий технологічний сценарій у виноградарстві, оскільки забезпечує найкраще калібрування робочих частин, значну економію енергії, керовану та швидку робочу ділянку.

УФ-стимуляція – посилення УФ-променів

Система випромінювання є інноваційним методом для боротьби з деякими грибковими захворюваннями у винограднику, стимулюючи природні захисні механізми рослини і відповідаючи на потреби скорочення кількості використаних хімікатів.

Читайте також:
ЕNOVITIS in Сampo: фокус на органічне виноградарство

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Напої. Технології та Інновації» № 2 можна тут.

Аби придбати друковані випуски журналів, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: 
Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Все буде Україна!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті