УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
ІІІ Всеукраїнський Форум-виставка крафтової алкогольної індустрії «МІЦНИЙ КРАФТ 2021» Craft Ukrainian Distillers & Vendor: 25-26 червня у Києві відбуся найбільший збір крафтових винокурів
25-26 червня відбувся ІІІ Всеукраїнський Форум-виставка крафтової алкогольної індустрії «МІЦНИЙ КРАФТ 2021» Craft Ukrainian Distillers & Vendor – наймасштабніший збір крафтових винокурів та спеціалістів галузі. У готельно-ресторанному комплексі «Краків» зібралися виробники дистилятів, представники влади та провідних асоціацій і спілок, науковці, фахівці галузі, представникі HoReCa, ритейлу, сомельє, виробники супутніх товарів і технологій, маркетологи, експерти та журналісти. Медіагрупа “Технології та Іннвоації” – інфомраційний партнер заходу (журнал “Напої. Технології та Інновації”).
Цього разу на Форумі було приділено багато уваги обговоренню Законопроєкту № 5311, щодо малих виробників дистилятів, який вже зареєстровано у Верховній Раді. Відбулась доволі продуктивна дискусія з депутатами та представниками профільних міністерств та комітетів, зокрема були присутні:
– Мар’ян Заблоцький – голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики;
– Людмила Хомічак – заступник директора директорату державної політики у сфері санітарних таь фітосанітарних заходів – начальник головного управління з питань підакцизної продукції та органічного виробництва Міністерства економіки України;
– Віктор Феєр – власник підприємства Перша Закарпатська Палинчарня та Голова правління ГО «Асоціація виробників фруктових дистилятів Закарпаття»
– Іван Слободяник – Голова Всеукраїнський Конгрес Фермерів та Голова об`єднання Агро-Продовольча Рада/Agro-Food Council
– Валентина Попова – Доцент інституту післядипломної освіти національного університету харчових технологій, кандидат технічних наук академік УТА, радник податкової служби першого рівня.
– Лавренова Катерина – Голова ГС Асоціації крафтових дистиляторів України.
В процесі дискусії надійшли порозуміння та обговорили дорожню карту, шо до подальших дій з приводу популяризації міцного крафту в інформаційному просторі та роботи з представниками влади. Обговорили можливості дерегуляції законодавства, спрощення процедур та зменшення необхідних зараз довідок, наказів та інших документів. Обговорили всі можливі проблеми. Сподіваємось, що ми зможемо спільно, всі разом і з владою зробити діяльність малих виробників дистилятів цілком законною та прозорою. Від цього виграють всі. Від Держави, виробника до споживача.
Був цікавий виступ представника міжнародної спільноти крафтових дистиляторів Паоло Раметта (Сіцилія), він розповів як працюють крафтові виробники в Італії та які закони регулюють їх діяльність. Суттєва деталь, італійськи крафтові виробники дистилятів спілкуються з владою та контролюючими органами в електронному виді, хоча в них теж є багато документів при реєстрації виробництва.
У другому блоці Форуму поговорили з креативною агенцією Bloom Büro про споживача та його очікування, як зрозуміти хто твоя цільова аудиторія, як створити цінність для аудиторії, з чого почати запуск бренду.
Про стратегію розвитку, канали продаж та маркетинг поговорили з Олексієм Бондаром, який працює в сфері алкогольного рітейлу 9 років та є Бренд Амбассадором в ТС ПЛЮС. Він повідомив, що торгові мережі вже очікують на своїх полицях національні крафтові міцні напої. Це дуже важливо.
В третій частині першого дня Асоціація крафтових дистиляторів України презентувала свій звітній доклад. Розказала про свої здобутки, проекти та перспективи.
Відбулася презентація освітньої платформи «Академія дистиляції».
Також підвели підсумки ІІ Всеукраїнського професійного дегустаційного конкурсу «INDEPENDENT СRAFT» Премія «Ukrainian Craft Spirits Awards 2021» та урочисто нагородили дипломами та медалями переможців дегустаційного конкурсу.
Другий день Форуму був присвячений галузевим презентаціям.
Про винні дистиляти та підготовку сировини розказав Юрій Кепканов, компанія JV “KONT-2” LLC.
Про сучасні технології та дистиляційне обладнення розповів власник та технічний директор компанії виробника ProfiSEM (ProfiSEM.prom.ua).
Про альтернативні технології витримки розказали представники компанії «ВУД Інтернаціонал» ТМ JMJ.
Про класичні методи витримки та правила витримки в бочці розказал Павел Макогон, виконавчий директор АКДУ та власник компанії «Wineidea».
Про сучасний та ідеальний корок для крафтових міцних розказав В`ячеслав Шиш, міжнародна група Tapì.
Валентина Попова Доцент інституту післядипломної освіти національного університету харчових технологій, кандидат технічних наук академік УТА, провела майстер-клас – Правила дегустації. Аромат та смак напоїв.
В цілому, цього разу Форум був насичений важливою та корисною інформацією.
Список переможців дегустаційного конкурсу Конкурсу Independent craft 2021