Горілка, віскі чи вино: який алкоголь обирають українці і як це впливає на розвиток галузі
У світі зростає культура споживання вина, тому один із лідерів алкогольної галузі в Україні розширює площі під виноградниками і зменшує частку міцних напоїв у виробництві. Про те, які компенсації від держави отримала компанія, як зростатимуть ціни на горілку та про інші фінансові секрети розповів гендиректор «Баядера Груп» Анатолій Корчинський. Про це повідомляє Інтерфакс Україна.
Сьогодні у загальному виробництві «Баядера Груп» частка горілки становить приблизно 65%, тоді як три роки тому була 80-85%. На другому місці – вино (15%), на третьому – вермут (10%), шампанське та коньяк – приблизно по 5%.
“Сьогодні спостерігається тренд зростання споживання вина. Старше покоління переходить на більш легкі напої, в основному на вино, а молодь (до 35 років) вибирає міцний алкоголь.В Україні формується культура споживання вина – якщо раніше пили в основному напівсолодкі, то зараз серед споживачів зростає популярність сухих вин”, – заявив експерт.
Крім того Анатолій Корчинський прогнозує зростання цін на спирт і на комплектуючі зумовить збільшення вартості горілки у 2019 р. на 15%.
“Легальне виробництво горілки в Україні падає: у 2018 р. було вироблено на 9 % менше, ніж у 2017-му. Споживання горілки в Україні, вочевидь, не зменшується, оскільки 50% її продажів припадають на тіньовий ринок. Велику проблему становить зростання інтернет-продажів нелегального алкоголю – від цього втрачає як держава, так і легальні виробники”.