«Героїчне» виноградарство та вино на міжнародній виставці Enovitis Extreme 2023

 «Героїчне» виноградарство та вино на міжнародній виставці Enovitis Extreme 2023

Enovitis Extreme – міжнародна виставка, яку проводять в Італії і яка присвячена рішенням для виноградарства на важкодоступних ділянках із високими схилами та обмеженим простором для роботи. Цього року виставка відбулася 13 липня  на території Альп, на виноградниках Cantina Valle Isarco – Kellerei Eisacktal (Chiusa – BZ).

На виставці Enovitis Extreme відбулися польові випробування та презентації машин для виноградарства. Альпійські виноградники Cantina Valle Isarco – Kellerei Eisacktal (Chiusa – BZ) стали фоном для передових технологій та обладнання для «героїчного» виноградарства.

Після 17-ї виставки Enovitis in campo, яка відбулася 7–8 червня цього року у Вальтенезі, захід Enovitis Extreme зосереджений на гірських виноградниках. Виставка передбачає ретельний аналіз робочих машин і обладнання, призначених для використання в непроникних орографічних умовах, з високими схилами та обмеженим простором для маневрування. На виставці були трактори, мінітрактори на гусеничному ходу, транспортери. Їх виготовляють на замовлення компанії, що спеціалізуються на цій технологічній ніші, що включає місцевості з нахилом понад 30%, висотою понад 500 метрів над рівнем моря, виноградарські системи на терасах і сходах, а також невеликі острови.

– Enovitis Extreme має на меті підтримати та просувати компанії, що працюють у регіонах з дуже високими витратами на виробництво. Роботи, виконання яких на рівнині триває у середньому менше ніж 100 годин, на цих виноградниках займають понад 600 годин. Цей вид виноградарства має специфічні вимоги, але він відіграє історичну роль із погляду енології, а також збереження та догляду за територіями, – пояснює генеральний секретар Unione Italiana Vini Паоло Кастеллетті.

Згідно з опитуванням ланцюга постачання вина в Італії, що провела Обсерваторія вина Uiv-Vinitaly, 51% національних виноградників розташовані на висоті понад 300 метрів над рівнем моря, а 42% — на пагорбах (301-700 м) і 9% в горах (вище як 700 м.) Зокрема, 6 із 10 виноградників у Валле-д’Аоста та Лігурії зосереджені в горах. У Кампанії, Базилікаті, Калабрії, Молізе та П’ємонті їх 30%. З іншого боку, в Італії є загалом 281 000 гектарів виноградників у горбистій місцевості. В основному це Абруццо (96%), Умбрія (89%), Марке (85%) і Тоскана (81%) ), а також Больцано (86%) і Тренто (40%).

Друга виставка Enovitis Extreme нараховує 83 компанії-експоненти та проводиться у партнерстві з Cervim (Центр досліджень, досліджень, захисту, координації та просування гірського виноградарства) та Консорціумом вина Південного Тіролю, захисним органом, який сьогодні об’єднує понад 186 членів серед кооперативів, компаній та незалежних виноробів.

Unione Italiana Vini soc. coop.
Via S. Vittore al Teatro, 3 20123 Milano
Tel. +39 02 72222825/26/28 Fax +39 02 866575
info@enovitis.it – P.Iva 00868400151


Читайте також:
Enovitis in Campo: в Італії відбулася одна з найбільших виставок у галузі виноградарства

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті