Географічне зазначення для місцевих вин отримали винороби Закарпаття
30 травня запам’ятається як визначний десь в історії закарпатського виноробства. Адже громадська спілка «Виноградарі і винороби Закарпаття» після багаторічної роботи офіційно отримала географічне зазначення «Закарпаття/Закарпатське вино» та відповідне свідоцтво державного зразка. Це аналог європейської системи географічних зазначень (PGI) – вина контрольованого найменування. І це ще один важливий крок до захисту власних назв та високої якості продукції, пише Uwines.
Вручення свідоцтва відбулося в Закарпатській ОВА. Для вручення свідоцтва до ОВА прибули перший заступник директора державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» Богдан Падучак та генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко. Вони привітали краян з такою визначною подією та передали цей документ засновнику громадської спілки «Виноградарі і винороби Закарпаття» Геннадію Гутману.
– Своїми ініціативами та рішеннями разом ми щодня наближаємо Україну до найкращих європейських стандартів і отримання географічного зазначення для закарпатських вин. Це крок до визнання та збереження унікальної виноробної спадщини нашого регіону. Вітаю закарпатських виноградарів і виноробів з великим досягненням. Щиро дякую кожному та кожній, хто попри війну не опускає рук, рухається далі, робить мрії та плани реальністю, об’єднує людей та зміцнює Україну, – зазначив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
Використовувати цю назву зможуть лише виноробні, які будуть членами Громадської спілки «Виноградарів і виноробів Закарпаття». Наразі у спілку входять такі виробники: «Шато Чизай», Виноробня Крістіана Шоша, Kohanovska winery, ФГ «Терурар», Андрій Фечора.
Чому географічне зазначення (ГЗ) таке важливе для Закарпаття – пояснює амбасадор українських вин Сергій Клімов.
- Захист унікальності – ГЗ гарантує, що назва вина використовується виключно для вин, вироблених у цьому регіоні, забезпечуючи автентичність та захищаючи від підробок.
- Вина з ГЗ несуть в собі історію та культуру регіону, стаючи частиною його культурної спадщини.
- Економічна вигода – ГЗ може підвищити вартість вина на ринку, сприяючи економічному зростанню та створенню робочих місць у регіоні.
- Міжнародне визнання – вина з ГЗ часто отримують більше уваги на міжнародних ринках, збільшуючи експортні можливості.
- Збереження біорізноманіття – ГЗ спонукає виноробів підтримувати традиційні методи вирощування, що сприяє збереженню місцевих сортів винограду.
Читайте також:
Вина за кахетинською технологією у квеврі виготовляють у виноробні «Юсовініта» у Кропивницькому
Вино типу херес готуються презентувати у «Винному домі Гігінеїшвілі»