Експерти прогнозують рекордний обсяг експорту горіхів з України

 Експерти прогнозують рекордний обсяг експорту горіхів з України

За перші чотири місяці сезону, з жовтня 2019 по січень 2020 року включно, Україна вже заробила $77,4 млн від експорту волоського горіха, що на 23% більше, ніж роком раніше.

 Прогноз фахівців на експорт волоських горіхів на сезон 2019/20 років виглядає досить оптимістично, з точки зору перспектив експортної виручки і обсягів. У той же час є і негатив — середня вартість експортованих горіхів продовжує знижуватися, так само як і питома вага експорту ядра волоського горіха. При цьому відсоток горіха, експортованого в шкаралупі, продовжує зростати. За словами експертів, зростання обсягів експорту було набагато істотнішим, однак ціни, які українські експортери отримували при експорті горіха, були нижче, ніж роком раніше.

«За нашими оцінками, в цьому сезоні питома вага горіха в шкаралупі в загальному експорті в натуральному вимірі досягає 50%, хоча роком раніше він був на 10−12% нижче. Якщо ж оцінювати питому вагу по виручці від експорту, то в минулому сезоні на волоський горіх в шкаралупі припадало близько 16% доходів, а в цьому сезоні вже близько 30%», — розповідає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Аналітики додають, що крім традиційного ринку збуту горіха в шкаралупі, яким для України є Туреччина, поставки нарощувалися також на в Ірак, Азербайджан, Румунію, Болгарію, ОАЕ та Албанію.

Зазначимо, що середні експортні ціни на горіх в шкаралупі і на ядро волоського горіха за перші чотири місяці сезону були нижче, ніж роком раніше. Ядро подешевшало в середньому на 4−7%, а горіх в шкаралупі — на 8−12%. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар