Дискусія про інноваційні підходи до виготовлення напоїв відбулася під час XIV Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв в Києві

Про додаткові можливості в пивоварінні, а саме – виробництво безалкогольного, міцного пива, сидрів, – дізналися на XIV Форумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, який відбувся в Києві. Одна із дискусійних панелей мала назву «ФОРУМ ДОДАТКОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ» модератором якої виступила головна технологиня пивоварні BLINKERS BREW (Румунія, м. Тімішоара), науковиця з практичним досвідом Юлія Кириленко. Учасники дискусії провели розмову про альтернативні інгредієнти – нестандартне зерно, унікальні штами дріжджів, нетипові добавки, обговорювали використання нестандартних технологій.
Попит завжди породжує пропозицію. І тому в Україні почали масово відкриватися крафтові броварні. Наприклад, у 2018 році «Уманьпиво» вперше виготовили безалкогольне пиво:
«Для нас тоді це було новинкою. Виготовили за технологією неповного бродіння, при цьому використали спеціальні дріжджі. Раніше пили безалкогольне пиво, аби мати змогу водити авто. Сьогодні споживачі п’ють такий напій, бо піклуються про своє здоров’я. Кількість безалкогольного пива, яку ми виготовляли і виготовляємо наразі збільшилася в рази. Це свідчить про те, що ринок існує та розвивається. Також розширюється асортимент алкогольного пива як в Україні, так і в світі: з фруктовими соками, чи фруктовими п’юре. Це цікаво для пивоварів, нові виклики, нові можливості, які необхідно впроваджувати, тому що споживачів потрібно дивувати», – розповідає Станіслав Омельчук, директор з виробництва компанії «Уманьпиво».
Також, якщо говорити про слабоалкогольні напої, то у 2017 році на виробництві почали виготовляти сидри.
«Виготовлення сидрів теж було нововведенням для нас. На власному досвіді навчалися виготовляти напій. Наразі об’єми продажів збільшуються. До того ж, що не менш важливо, споживачі бажають споживати менше цукру», – говорить Станіслав Омельчук.
Світлана Дубинюк, директорка пивоварні «Malle Brewery» розповіла про використання нових інгредієнтів і як це впливає на пиво:
«Наша пивоварня варить бельгійські міцні сорти пива з подвійним доброджуванням. Оскільки зараз є попит на більш легкі бельгійські елі, то плануємо в цьому році запустити лінійку дуже легкого пива – 3.5 % алкоголю. Наші технології не надто пристосовані до виготовлення безалкогольне пиво, але шукаємо можливість як це зробити, а можливо ще спробуємо виготовити і лимонад, квас».
«Окрім безалкогольного пива можна сконцентруватися на інших функціональних напоях. До прикладу пиво збагачене мінерали, пробіотиками чи адапрогенні (це той, що допомагає адаптуватися в цьому світі) напої також дуже популярні. Ми зараз працюємо над цікавою розробкою лінійкою пива з грибами в стилі природного енергетика, який додає сили. Безалкогольне пиво теж маємо в лінійці, але воно не заробляє, при тому, що воно якісне та смачне. Та, пиво має залишатися пивом, тому що сам помірний алкоголь це і є енергетик, продукт який робить багато користі для організму. Звичайно, все має мати міру», – каже Віктор ВАЩУК, головний пивовар Beermaster Brewery (мережа «Сільпо»).
Додаткові можливості у пивоварінні — додавання додаткових інгредієнтів, які мають розкрити крафтове пиво з нового боку. При цьому результат буде геть іншим залежно від етапу, на якому пивовар додасть, наприклад, ягоди. На початку, в середині, чи в кінці технологічного процесу — це буде зовсім інше пиво зі своїм смаком і ароматом. Таким чином майстер-пивовар шляхом експериментів може створити неповторний продукт.
«В Україні, серед нашої аудиторії, найпопулярніші сорти пива мають від 5% до 8% алкоголю. Зокрема, ми спеціалізуємося на виготовленні саурів, фруктових та томатних сортах пива. Ми додаємо в напій різні інгредієнти від лохини до гострих перців. Це зараз в тренді та дуже популярно, особливо томатні смаки»,- проінформував Михайло Платонов, засновник Volta Brewery.
Читайте також: Дніпровська пивоварня MOVA випускає Ukrainian Golden Ale – це перший офіційний український стиль пива, визнаний світовою спільнотою
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!