Дотації фермерам: які документи подавати

 Дотації фермерам: які документи подавати

Відтепер фермери отримуватимуть кошти з держбюджету за спрощеною процедурою – через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Новоствореним ФГ можуть надати державну субсидію у розмірі 3 тисячі гривень та бюджетну субсидію на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму. Для цього потрібно написати заяву та подати документи до регіонального відділення Укрдержфонду. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Згідно з Постановою Уряду № 911 від 24 жовтня 2018 року, фермерам додали нові прямі дотації.

Заступник Міністра агрополітики та продовольства Віктор Шеремета зазначає, що аграріям зараз стало простіше отримати бюджетну дотацію та пояснив, як це зробити.

Новостворені ФГ можуть отримати державну субсидію у розмірі 3 тисячі гривень та бюджетну субсидію на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму. Отримати фінансову підтримку за цими напрямами можна один раз протягом бюджетного року.

Для цього необхідно до регіонального відділення Укрдержфонду написати заяву та подати такі документи:

  • копію статуту ФГ (для юридичної особи) або копію договору (декларації – у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;
  • відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;
  • копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;
  • копію фінансового звіту за останній квартал – для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році;
    довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості;
  • згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Регіональні відділення Укрдержфонду мають сформувати реєстр фермерських господарств та до 10 числа передати їх до центрального відділення Укрдержфонду.

Мінагрополітики візьме до уваги наданий реєстр та перерахує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань. Фонд у свою чергу направить кошти на рахунки ФГ.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар