НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ КРАФТОВОГО ВИНОКУРА відзначатимуть 23 листопада
Доступна програма конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»
Програма VI Міжнародної Благодійної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», що відбудеться 16–17 лютого в Рівному, в готельно-ресторанному комплексі «Айвенго», уже сформована. Учасники конференції обговорять інноваційні технології вирощування лохини, малини та суниці садової, оскільки ці культури найпоширеніші в українській галузі ягідництва, а також звернуть увагу на питання щодо заморожування, переробки, холодної логістики ягід та овочів упродовж II конгресу із заморожування, переробки та холодної логістики.
Перспективи розвитку українського ягідництва в 2023 році в умовах воєнного стану окреслить президент Української Плодоовочевої Асоціації Тарас БАШТАННИК, який висловить прогнози, проаналізує ціни, експортну ситуацію. Про державну підтримку, гранти, кредитування та інші шляхи підтримки аграрного сектору розповість директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна ГЕТЬМАН.
Також у програмі – дискусійна панель: «Ягідництво в умовах воєнного стану: продаж на внутрішньому ринку і на експорт». Учасники обговорять такі важливі питання, як якість продукції та післязбиральна обробка; сертифікація та експорт свіжих і заморожених ягід; цінова політика; логістика; вплив собівартості ягід на доходи
На початку й у процесі розвитку ягідного бізнесу неодмінно постає питання якості садивного матеріалу та правильного вибору сортів ягідних культур. У програмі конференції – ґрунтовні виступи фахівців-ягідівників на ці теми. Зокрема, про якість садивного матеріалу та вибір сортів розповість директор розсадника in vitro «Долина-Агро» Олег БАЗЮК.
Про асортимент садивного матеріалу ягідних культур для органічних та конвенційних технологій розкаже директор компанії «ФруТек» Сергій ЗМІЙЧУК, який зробить ще й огляд найбільш перспективних та нових сортів. Нові сорти лохини презентують представниця компанії FALL CREEK в Україні, Головного технологічного партнера конференції, Жанна МАТВІЄНКО та менеджер з агрономічної підтримки виробників Марчін ВЕРЕЩУК. Про успіхи в польській селекції малини та ожини учасникам конференції розповість представниця польського розсадника Niwa та компанії Dr.Berry Sp.z o.o. Агнешка ОЖЕЛ.
Чи варто вирощувати смородину, про сорти, ринок та нюанси цієї культури розкаже заступник директора з наукової роботи, селекціонер, Інститут садівництва НААН Олександр ЯРЕЩЕНКО.
Конференцію відвідають засновники та керівники ягідних господарств, яким вдалося побудувати успішний бізнес із вирощування лохини, суниці садової, малини та розвивати його далі. Вони поділяться з учасниками конференції своїм безцінним досвідом, розкажуть про лайфхаки, як розвиватися в важких економічних умовах, у яких зараз перебуває вся країна. Так, заплановані виступи директора компанії «Ягоди Волині» Віталія ІШМУРАТА, міжнародного експерта з вирощування ягід, агронома-консультанта Ганни ЛУЦЬКО, агронома-консультанта Ірини КОБРИНЕЦЬ, головного агронома компанії «Дедденс Агро» Дмитра БРИЦОВА, співзасновниці ініціативи «Ягідна сторона життя» Ірини БАРЗО. Практичні поради для органічного бізнесу з власного досвіду дасть представник компанії Polska Borowka Павел ВАВРИЩУК.
Не менш актуальна тема захисту та живлення ягідних культур, адже кожен сезон приносить певні проблеми, з якими фермери мають бути готові боротися. Так, на темі ефективного захисту та живлення ягідників зосередяться представники таких компаній: «Агрітема», «Родоніт Агро», «Біохім Агро», БТУ-ЦЕНТР, «ВІТЕРА УКРАЇНА», «Самміт-Агро Юкрейн», «ЕКООРГАНІК». Інноваційні рішення для захисту ягідників презентує представниця польської компанії «Зелена перспектива» Дорота ЛАБАНОВСЬКА-БУРИ.
На тему ефективного та водночас заощадливого поливу виступить співвласник компанії «Евкаліпт Р» Владислав РАЗКЕВИЧ. Також учасники конференції дізнаються, які агрохмічні дослідження необхідні для вирощування лохини і як вони допомагають побудувати успішний бізнес. Про це розкаже представниця компанії Farmer.ua Ольга ПОВАРКОВА.
Досвідом успішної переробки лохини на джеми, пастилу, мармелад, вина, глінтвейни, бренді поділиться засновниця ФГ «Ягідна Поляна» Юлія ГОРБАТЮК. Тему вирощування, зберігання та переробки органічного кизилу розкриє засновникTM FAMBERRY Сергій ОЛЬШАНСЬКИЙ.
Паралельно з цим в іншому залі готельно-ресторанного комплексу «Айвенго» відбудеться II конгрес із заморожування, переробки та холодної логістики, учасники якого обговорять, як розвивається ринок заморожених ягід та як зміняться його вектори в сезоні 2023, як успішно експортувати заморожену продукцію, як обрати холодильне обладнання, як організувати роботу роботи заморожувальних підприємств у період війни і віялових відключень електроенергії тощо.
У програмі заморожувального конгресу – дискусійна панель «Заморожування та інші види переробки ягід: досвід практиків. Експорт. Робота в реаліях воєнного стану».
Дискусійна панель відбудеться на основі обговорення таких питань:
- співпраця виробників ягід з переробниками;
- збут замороженої ягоди;
- органічна малина, заморожування і збут;
- прогноз цін на цей рік;
- супроводжуючі документи, щоб везти заморожену продукцію на експорт;
- яка завантаження замороженими ягодами було в Європі і яке очікується цього року.
Після завершення дискусійної панелі перед учасниками конференції виступлять фахівці в галузі заморожування. Так, комерційний директор компанії Van Dijk Technieks Андрій МАРУЩАК під час свого виступу розповість про інновації для ягідництва та як зберегти ягоду свіжою до нового року. Фахівець проаналізує особливості зберігання в реаліях сьогодення при планових та позапланових відключеннях електроенергії.
Про заморожувальний та переробний бізнес в умовах сьогодення, основні виклики та шляхи їхнього подолання, про цінову політику, а також те, як втриматися підприємству в умовах відключень електроенергії, розкаже керівник компанії «Фруктона-ВН» Костянтин КУЗЬМЕНКО.
Деталі, на які потрібно звертати увагу у виборі холодильного обладнання, і помилки, яких потрібно уникати, проаналізує начальник технічного відділу ТОВ «Інсолар-Холод» Віталій САЛАСЕНКО.
Про організацію та обслуговування автопарку вантажних перевезень рефрижераторів учасникам конгресу розповість співвласник групи компаній Renamax Олег ЧИКАЛЮК. На тему інвестиційного бачення будівництва морозильних складів та сьогодення переробки ягід виступить власник Malyn Factory LLC Іван КОТЯШ. Рекомендації щодо вибору холодильного обладнання і відповіді на популярні запитання дасть директор компанії «4 стихії» Олександр ШЕЙКО.
А президент Української Плодоовочевої Асоціації Тарас БАШТАННИК під час онлайн-виступу проаналізує ринок замороженої ягоди, проблеми, ціни, експорт, дасть прогнози на цю тему тощо.
Конгрес із заморожування, переробки та холодної логістики допоможе кожному учаснику по-новому поглянути на цей бізнес, знайти шляхи виходу із наявних проблемних ситуацій та проаналізувати, як їх уникнути в майбутньому. Це також можливість знайти нових партнерів і продумати шляхи подальшого розвитку свого бізнесу.
На другий день конференції, 17 лютого, учасники конференції відвідають відоме фермерське господарство «Грасс Авеню», що на Житомирщині. Під час бізнес-туру відбудеться майстер-клас із обрізки лохини, презентація нових сортів лохини від компанії Fall Creek. Учасники бізнес-туру також відвідають холодильний комплекс, споруджений у співпраці з компанією «4 Стихії», надсучасний сортувально-пакувальний комплекс. Обладнання для сортування виготовила компанія Elifab, а фасувальне устаткування – Mat Exakta.
Детальну програму конференції читайте на сайті за посиланням: https://forum.techdrinks.info/ua/event/38
Медіагрупа «Технології та Інновації» з 2016 року провела понад 30 конференцій для фахівців, просуваючи новітні технології, передовий досвід, і тим сприяючи розвитку галузей та економіки України. Міжнародна конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації» рік у рік збирає рекордну кількість відвідувачів. Так, 4-а міжнародна ягідна конференція, що відбулася 2021 року в Києві, в готельно-ресторанному комплексі «Верховина», зібрала понад 400 учасників та більше 50 компаній-партнерів з України, Нідерландів, Італії, Польщі, Молдови тощо. Більше інформації читайте за посиланням: https://bit.ly/3nXOCX7.
А учасниками наступної конференції у вересні 2022 року (м. Рівне) стали понад 200 представників ягідних господарств і підприємств, технологічних компаній з усієї України, незважаючи на воєнний час.
Долучайтеся до бізнес-спільноти заради спільної перемоги в майбутньому. Адже зараз як ніколи важливо підтримувати одне одного, гуртуватися та разом вирішувати назрілі проблемні питання. Віримо в ЗСУ та спільну Перемогу!
Умови участі в конференції:
В якості учасника –
Для виробників сільгосппродукції – 3000 грн – 2 дні (ціна включає оплату участі у всіх заходах протягом 2 днів, включно з бізнес-туром); 2000 грн – 1 день участі (перший чи другий на вибір);
Для не виробників сільгосппродукції продукції (компанії): 3000 грн – 1 день; 4000 грн – 2 дні.
(У ціну входить кава-брейк, обіди, фуршет; обслуговування під час заходу; участь у презентації фруктів і ягід, а також напоїв і страв; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний пост-звіт про захід з фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою, контакти всіх партнерів експонентів, спікерів заходу).
Увага: для передплатників журналів «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації», «Напої. Технології та Інновації», «Ягідник» і «Горішник» – пільгові умови участі в конференції (знижка 10%)
Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92
Керівник проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Креативний директор: Катерина Конєва, шеф-редактор/видавець проєкту «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com
Генеральний Інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «Ягідник», www.jagodnik.info (Україна),
Медіапартнери конференції – спеціалізовані журнали «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» www.techhorticulture.com, «Напої. Технології та Інновації» (Drinks.Technologies) www.techdrinks.info.