Донорський проєкт підтримає технічну модернізацію виноградників у Молдові

 Донорський проєкт підтримає технічну модернізацію виноградників у Молдові

Експерти проєкту «Конкурентоспроможність і стійкість села в Молдові» PCRR/USAID стверджують, що в його рамках виробникам столового винограду будуть сприяти в оснащенні інтенсивних виноградників типу Pergola і Gable системами антидощового захисту і підземного зрошення. Про це повідомляє EastFruit.

Вже цього року планується організація кількох демонстраційних ділянок, захищених антидощовою плівкою, на виноградниках цього типу. Як стверджують експерти PCRR/USAID, системи захисту дозволять дещо відстрочити період збирання врожаю, тобто продовжити період оптимальної свіжості продукції. Також антидощова плівка допоможе уберегти ягоди від розтріскування через надмірну вологу (прибирання столового винограду пізніх сортів у Молдові часто супроводжується опадами).

Крім цих двох напрямків модернізації виноградарства Молдови, проєкт PCRR/USAID також підтримає розширення асортименту столового винограду безнасінних сортів американської та європейської селекції. Найближчим часом розпочнеться процес юридичного узгодження процесу виробництва цих сортів із володарями авторських прав на них.

Деякі експерти галузі вважають, що в процесі повного плодоношення на цей час перебуває близько 100 га виноградників, створених з нуля на кшталт Pergola і Gable. У середньому, урожайність виноградників цих типів у Молдові становить 30-35 т/га, у структурі врожаю понад 90% припадає на продукцію найвищої якості.

Читайте також:
Світ виноробства: Америка. Нотатки українського винороба Ярослава Андрійця з долин Сонома і Напа
KOBLEVO: як вдається підтримувати марку одного з найкращих виробників вина в Україні

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті