Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Дмитро НЕКРАСОВ, First Dnipro Brewery: Пивний ринок став дефіцитним, а споживачі обирають легкі сорти
Рік за роком бізнес, у тому числі пивний, зазнає глобальних потрясінь. Спочатку пандемія внесла свої корективи та поставила життя на паузу. Зараз проблема більша – війна. Та попри це українські виробники пива намагаються розвиватися, не опускати руки та не полишати улюблену справу. Який зараз пивний ринок та чого очікувати далі? На цю тему ми поспілкувалися із одним із засновників асоціації «Незалежні броварні України», майстром-пивоваром, технологом пивоварні First Dnipro Brewery Дмитром НЕКРАСОВИМ.
Зараз наш розвиток зупинився, тому що нема можливості планувати щось далі. Раніше пандемія не дозволяла працювати з європейськими партнерами, зараз війна не дозволяє працювати з українськими підприємствами, розташованими на тимчасово окупованих територіях. Загалом, ринок зараз став дефіцитним. Адже велика кількість заводів, які тримали значну частину ринку, не працює. Попит на пиво є, в основному на слабоалкогольне. Проте в подальшому все буде залежати від ситуації у країні та від фінансових можливостей людей, – коментує ситуацію Дмитро Некрасов.
Новинок пивоварня First Dnipro Brewery не випускає. Зараз, за словами пивовара, обмежилися трьома сортами. Загалом, якщо раніше виробники хотіли зварити пиво з якоюсь фішкою, то зараз вони зменшують асортимент та спрощують його. Це трішки полегшує роботу в цих умовах. Але є певні нюанси в реалізації пива. Працювати з мережами важко, тому що вони люблять планування, а зараз це робити важко. Насамперед, потрібна стабільність у країни.
Також у нашій країні є певне недооцінення свого продукту. Багато споживачів ставляться до українського пива як до другосортного, обираючи німецьке чи бельгійське. Потрібно розвивати гордість за своє. Люди, що пожили певний час у Європі, можуть порівняти, що наші виробники вміють варити не гірше пиво, ніж за кордоном. Потрібно популяризувати українське пиво, і ключову роль у цьому відіграють фестивалі, які зараз неможливо проводити. Бо під час фестивалів споживачі можуть пробувати різне пиво, порівнювати, спілкуватися з пивоварами. Але думаю, що все налагодиться. Тільки закінчиться війна – відновляться фестивалі, будуть дегустаційні конкурси. Після перемоги нас чекає море фестивалів. Буде стрибок у розвитку. Головне – дочекатися перемоги, – зазначає Дмитро Некрасов.
Читайте також:
Один із найпопулярніших сортів пивоварного ячменю походить від одного колосу
ВІДОМА ПИВНА МЕРЕЖА BREWDOG ВТІЛИЛА ЕКОЛОГІЧНУ «СХЕМУ» З ПРОБКОЮ MEKANO