Для оцінки ефективності держпідтримки фермерів необхідно кілька років, – думка експерта

На сьогодні існує багато думок, що програми держпідтримки аграріїв неефективні. Насправді, їх ефективність буде оцінюватися за 3-4 роки. Таку думку висловив кандидат економічних наук, експерт з аграрних питань Павло Мороз, пише kurkul.com.

За його словами, в неефективності таких програм не можна звинувачувати лише одну сторону — уряд.

«У нас є уряд, який запропонував напрями підтримки. І в нас є сільськогосподарські виробники, у тому числі фермери, які чомусь її не вибирають. Не освоюють дані кошти. Не подають заявки», — зазначив Павло Мороз.

Потрібно проаналізувати чому це не працює і на підставі висновків проведеного аналізу можна буде вносити корективи

«Судячи по цифрах вони потрібні, тому що реально працюють три із семи програм. По інших, на жаль, нулі», — повідомив експерт.

Науковець назвав причини, чому ці програми не працюють: відсутність інформаційної кампанії та сумніви в офіційній та «прозорій» роботі агровиробників, які не подають заявок.

«За своєю суттю, за направленістю програма правильна. Сьогодні потрібно розвивати в країні виробництво з високою доданою вартістю. Треба підтримувати ці програми. Треба підтримувати тваринництво, сільськогосподарську техніку. Треба запускати кредитування», — наголосив Павло Мороз.

За його словами, саме сільськогосподарська галузь є провідною і саме з АПК може бути «фундаментом» національної економіки.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар