Новий журнал «Пиво. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
«Дім вина KSV»: в Умані виготовляють вино, що підкорює всеукраїнські дегустаційні конкурси
Виноробню «Дім вина KSV» було засновано в 2015 році. Нині там росте 110 кущів технічного винограду, з яких засновник справи Сергій Коваленко робить сортові вина й купажі. З червоних сортів у Сергія Коваленка ростуть такі: Цвайгельт, Юпітер, Гурзуфський рожевий, Лівадійський чорний, Каберне Кароль, Каберне Кортіс, Маркетт. А цього року на його ділянці з’явилися й білі: Цитронний Магарача, Соляріс та Ла Креснт. Про це пише 18000.com.ua.
Сергій Коваленко запевняє, що в Умані можна виростити гарний виноград, головне правильно дібрати сорти.
– Якщо на півдні вирощують класичний французький Каберне Совіньйон, то в Умані росте Каберне Кортіс. Це німецький сорт, з нього виходять чудові сухі вина, особливо в поєднанні з Мерло, також прекрасні десертні та рожеві вина. Так одна моя пляшка поїхала в Іспанію після конкурсу, хоча тоді отримав нагороду за інше вино. Є сорт Лівадійський чорний – усі три вина з нього чудові. В Умані ще росте сорт Гурзуфський рожевий, робив із нього хороше десертне та сухе рожеве вино. Прекрасний сорт американський Юпітер також підходить для двох вин – рожевого і десертного. Є австрійський сорт Цвайгельт, роблю з нього рожеве вино. Також з цих вин виходить багато купажів, – пояснює пан Сергій. – Тобто якщо для Умані підібрати правильні сорти, можна робити правильні вина і не гнатися за тими, які в нас неможливо виростити. Хоча вони виростуть, але правильної кондиції для хорошого вина в нас досягти неможливо.
В один із років у крафтовій виноробні Сергій Коваленко переробив 2,5 тонни винограду. Це рекордна кількість для його обладнання.
– Працював сам, було дуже важко. Зробив багато видів вин. Проте кожного року по-різному. Якщо брати тільки мій виноград, то його мало, хоча видів багато. Тому деякі сорти, які в нас не ростуть, купував в Одеській області. Одного сезону взагалі не купував виноград, бо розумів, що рік був невдалий, і не хотів брати ягоду в такій же кондиції, – пояснює уманець.
На крафтовій виноробні в Умані створюють вино в невеликій кількості. Буває так, що майже не залишається вин із попередніх років. Під новий сезон зазвичай уманець розробляє нові купажі, однак вже є й ті, що він створює упродовж років. Це вина, зокрема, присвячені рідним Сергія Коваленка.
– Є вина, які я присвятив місту Умані – це «Уманське» сухе й десертне з моїх сортів винограду. Сухе червоне вино «Michel» присвячене доньці і старшому внуку. Десертне вино «Love story» присвятив дружині, воно отримало звання кращого вина України в 2020 році. Ще одне вино «Leo» присвячене молодшому внуку, – розповідає пан Сергій.
Вина Сергія Коваленка мають багато нагород. Із кожного всеукраїнського дегустаційного конкурсу, в якому він брав участь у Києві, Одесі, Вінниці, від інституту виноградарства і виноробства ім. В. Таїрова, школи сомельє «Майстер-клас», повертався з відзнаками. Окрім «Love story», найкращим в Україні стало рожеве сухе вино Мерло, кілька років одним із кращих визнали Cabernet.
Минулоріч у чоловіка виявили онкологічне захворювання, нині він лікується в Черкаському клінічному онкологічному центрі.
Реквізити, за якими можна допомогти Сергію Коваленку:
У межах України (ПриватБанк):
5168755465151732 (Коваленко Галина Іванівна);
5168745153530032 (Коваленко Сергій Володимирович)
Із-за кордону (ПриватБанк):
МФО 305299
Отримувач платежу: Коваленко Галина Іванівна
IBAN: UA783052990262026400950263398
Рахунок отримувача: 262026400950263398
РНОКПП отримувача: 2213203868
Читайте також:
Вина Закарпаття: курс на активний розвиток
Українські вина п’ють у 49 країнах світу